Nowy numer 33/2018 Archiwum

Kurs dla ceremoniarza parafialnego i animatora służby liturgicznej

W Dąbrowicy pod Lublinem odbywał się pierwszy turnus kursu dla ceremoniarza parafialnego i animatora służby liturgicznej.

Kurs dla ceremoniarza parafialnego i animatora służby liturgicznej w naszej archidiecezji odbywa się po raz drugi. Dwa lata temu ukończyło go 55 ministrantów. Do tegorocznej drugiej edycji zgłosiło się 80 chłopców.

Ministranci, którzy biorą udział w tym wyjątkowym szkoleniu, przez sześć kolejnych weekendowych spotkań będą kształtować swojego ducha i dojrzałość chrześcijańską. Kurs zakończy się uroczystym włączeniem w poczet ceremoniarzy w trakcie pielgrzymki ministrantów do Wąwolnicy.

Zanim to jednak nastąpi, gimnazjaliści, licealiści, a nawet studenci z naszej diecezji, którzy zgłosili się na kurs, przez pół roku będą się uczyć podstaw liturgii, Mszału Rzymskiego i struktury Mszy św. Przede wszystkim jednak będą formować się duchowo. - Tak naprawdę najważniejsze jest, by ministranci przez cały czas trwania kursu bardziej dojrzeli w wierze - przekonuje ks. Marcin.- Ja nie stawiam tylko na formację liturgiczną, nie stawiam na zewnętrzne postawy. Chodzi mi bardziej o to, by w tym czasie ukształtować osobowość młodego człowieka.

Po skończeniu kursu ceremoniarza jego absolwenci stają się "prawą ręką" księdza w parafii, choć - jak mówi ks. Grzesiak - ci, którzy biorą w nim udział, już są wyjątkowi. - To ludzie, którzy wiedzą, czego chcą i czego oczekuje od nich Pan Bóg - podkreśla.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma