KUL i ZUS chcą prowadzić wspólne projekty badawcze i praktyki dla studentów

Będą się dzielić wiedzą i doświadczeniem. KUL i ZUS chcą prowadzić wspólne projekty badawcze, szkolenia, wykłady i praktyki dla studentów.

Umowę w tej sprawie podpisał rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński oraz prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

Porozumienie daje korzyści zarówno instytucji, jak i uczelni. Uniwersytet otrzyma wsparcie przy tworzeniu zajęć dydaktycznych dotyczących ubezpieczeń społecznych, planowane są także wspólne konferencje naukowe i projekty badawcze.

- Dla nas jako ZUS to okazja do organizowania wielu szkoleń dla naszych pracowników i korzystanie z wiedzy wykładowców KUL, ale chcemy też pogłębiać wiedzę Polaków, także młodych na temat ubezpieczeń społecznych szeroko rozumianych wychodzących dużo dalej niż przez każdego przeliczana emerytura. ZUS jest też ciekawym miejscem pracy, gdzie można rozwijać swoją ścieżkę kariery, prowadzić badania naukowe i stać się cenionym ekspertem - mówi Gertruda Uścińska.

Dla uczelni to możliwość organizowania staży dla studentów, praktyk, a także dostęp do danych gromadzonych w ZUS, na podstawie których możliwe będą badania naukowe i pisanie np. prac magisterskich.

To nie pierwsza umowa ZUS z uczelnią wyższą, podobną ma już Uniwersytet Warszawski.

- Chcemy nawiązać podobną współpracę z wieloma liczącymi się uczelniami. Dla Lublina umowa jest tym bardziej korzystna, że w mieście znajduje się oddział ZUS-u, od którego współpracę z nami mogą zacząć studenci - mówi pani prezes.

W porozumieniu znajduje się też zapis o tym, że KUL uznaje ważność olimpiady z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych organizowanej przez ZUS w szkołach ponadgimnazjalnych. Dzięki temu finaliści olimpiady mogą otrzymać indeks KUL na studia pierwszego stopnia na kierunkach socjologia, ekonomia, zarządzanie, administracja lub praca socjalna.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI: