GN 43/2020 Archiwum

Minister edukacji narodowej Anna Zalewska: "Pod koniec listopada poznamy podstawy programowe"

Minister edukacji narodowej Anna Zalewska w Lublinie poinformowała dziś media, że pod koniec listopada poznamy podstawy programowe do całego cyklu nauczania.

Anna Zalewska odwiedziła dziś Lublin, by wziąć udział w Konferencji Rad Rodziców, współorganizowanej przez Fundację „Rodzice Szkole”, a także Lubelski Urząd Wojewódzki i Kuratorium Oświaty w Lublinie. Spotkała się także z dyrektorami szkół lubelskich, przedstawicielami samorządu miasta Lublina oraz wręczyła stypendium ministra edukacji narodowej najmłodszemu studentowi w Polsce Kamilowi Wrońskiemu. 

Anna Zalewska w Lublinie w kontekście wręczanego stypendium podkreślała szczególną wagę planowanego na styczeń spotkania z rodzicami dzieci szczególnie uzdolnionych. - To oni wiedzą najlepiej,jak skonstruować system edukacji, by to było zawsze tak, że uruchamiamy mechanizmy wspierające dziecko zdolne, a jednocześnie dbamy o cała grupę, z której dziecko zdolne wyrasta - podkreślała pani minister. 

Minister Edukacji zapewniła jednocześnie, że w budżecie nie brakuje pieniędzy na planowane przekształcanie szkół. - Mamy specjalną rezerwę i jesteśmy gotowi na małe dostosowania budynków - zaznaczyła. Anna Zalewska zaznaczyła także, że na koniec listopada będą gotowe podstawy programowe do całego cyklu nauczania. - Nie będą to podstawy fragmentaryczne ani tym bardziej przejściowe - podkreślała minister. Przypomniała też, że pierwsze spotkanie z ekspertami, którzy pokazali wydawcom ukończone podstawy programowe do nauczania wczesnoszkolnego i przedszkolnego, zostały zaprezentowane 17 listopada.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama