Nowy numer 43/2020 Archiwum

Wystartowało Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Każdy, kto kupi świece Caritas w okresie Adwentu wspiera akcję, która pomaga dzieciom. W pierwszą niedzielę Adwentu oficjalnie rozpoczęło się Wigilijne Dzieło Pomocy.

W archidiecezji lubelskiej oficjalne rozpoczęcie akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom zaplanowano w Lubartowie w parafii św. Anny.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom jest wspólnym, ekumenicznym dziełem tworzonym przez Caritas Kościoła Katolickiego, Diakonię Kościoła Ewangelickiego i Eleos Polskiego Kościoła Autokefalicznego.

To akcja, która już od dwóch dekad służy potrzebującym dzieciom zapewniając im m.in. posiłki, stypendia, wakacje, leczenie i rehabilitacje.

Corocznie diecezjalne Caritas rozprowadzają wspólnie blisko 3 miliony świec. Dzięki temu  każdego roku kilka milionów dzieci z ubogich rodzin w całej Polsce otrzymuje m.in.ciepłe posiłki oraz wyjeżdża na wypoczynek w okresie wakacyjnym. Tegorocznej edycji przyświeca hasło "Płomień Miłosierdzia".

Świece, począwszy do pierwszej niedzieli Adwentu można nabywać w parafiach Archidiecezji Lubelskiej oraz w Centrali Caritas Archidiecezji Lubelskiej przy al. Unii Lubelskiej 15.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama