Nowy numer 43/2020 Archiwum

Rozpoczynają się Dni Guadalupiańskie

Czciciele Matki Bożej z Guadalupe zapraszają wszystkich, którzy chcą wspólnie świętować rocznicę kolejnych objawień Matki Bożej świętemu Juanowi Diego w Guadalupe w Meksyku. Obchody 485 rocznicy potrwają od dziś do 12 grudnia.

Inicjatorami świętowania kolejnych rocznic objawień w Guadalupe jest Agnieszka Beszłej, dziś liderka zespołu i wspólnoty Guadalupe, i jej rodzina. – Mieszkaliśmy z całą rodziną jakiś czas w Meksyku – opowiada Agnieszka Beszłej. – Moja mama została tam przyjęta do bractwa czcicieli Matki Bożej z Guadalupe.

W Meksyku mama Agnieszki miała wypadek samochodowy. - Żebro weszło jej w wątrobę. Tuż przed operacją modlił się o jej zdrowie, za wstawiennictwem Matki Bożej z Gudalupe, jeden ze znajomych księży - wspomina. - Gdy zrobili jej zdjęcie rentgenowskie, okazało się, że w miejscu, które miało być operowane, był już szew. Jak wróciliśmy do Polski, w ramach dziękczynienia zaczęliśmy organizować święto Matki Bożej z Gudalupe w naszym domu. 

Podczas pierwszego świętowania w 2005 r. w u państwa Beszłej pojawiło się 15 osób. Z roku na rok ludzi chcących modlić się do Matki Bożej z Guadalupe w dniu Jej święta było jednak coraz więcej. Czciciele Matki Bożej przenieśli się więc do kościoła, najpierw do palotynów, a później do lubelskiej archikatedry. Od początku były to spotkania modlitewne połączone z uwielbieniem, które prowadziła Agnieszka. – Przychodzili ludzie grający i śpiewający – opowiada dziewczyna. – Tak zaczął powstawać zespół, który zapewniał oprawę muzyczną spotkań.

Dziś zespół i wspólnota, która powstała z zespołu jest znany już w całej Polsce. Co roku organizują obchody rocznicy objawień maryjnych.

W tym roku rozpoczynają się one już dziś Mszą św. w archikatedrze z okazji uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy o godz. 20.30 Guadalupe wykona Oratorium o Niepokalanym Poczęciu NMP. 

W sobotę 10 grudnia zespół poprowadzi uwielbienie w parafii pw. Matki Bożej Królowej Meksyku w Laskach Warszawskich a 11 grudnia po Mszy św. o 19, uwielbienie z Maryją w lubelskiej archikatedrze. 

Na 12 grudnia, kiedy to przypada święto Matki Bożej z Guadalupe,w parafii garnizonowej pw. Niepokalanego Poczęcia NMP o godz, 17 Dzieci Guadalupiańskie włączą się w modlitwę różańcową, po której o godz. 18 odprawiona zostanie uroczysta Msza św. Po niej zaplanowano koncert na cześć Matki Bożej z Guadalupe a następnie tradycyjną Fiestę Mexicanę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama