Nowy numer 44/2020 Archiwum

Piwnica pod Baranami zaprasza na wyjątkowy koncert

Już 14 stycznia przez lubelską publicznością wystąpią artyści Piwnicy pod Baranami, którzy zaproszą wszystkich do wyśpiewania Nowonarodzonemu Panu swoich próśb, trosk i radości.

W tym roku Piwnica pod Baranami obchodzi jubileusz 60 - lecia swego istnienia i jest prawdopodobnie najstarszym nieprzerwanie istniejącym kabaretem świata. 

Piwniczna tradycja kolędowania trwa już kilkadziesiąt lat i rokrocznie gromadzi tłumnie członków i przyjaciół Piwnicy pod Baranami.

Wszystkie koncertowe utwory, które zostaną tym razem zaprezentowane także w Lublinie to oryginalne kompozycje Jana Kantego Pawluśkiewicza, Zygmunta Koniecznego, Andrzeja Zaryckiego, Zbigniewa Preisnera, do tekstów Dymnego, Nowaka, Długosza, Wójtowicza i innych. - Ten niezwykły występ, który już od 20 lat przygotowują twórcy i kompozytorzy związani z Piwnicą, za każdym razem jest jedyny w swoim rodzaju. Uzupełniany o nowe kompozycje zaskakuje i nie pozwala o sobie zapomnieć - przekonują organizatorzy koncertu. 

14 stycznia największe gwiazdy Piwnicy pod Baranami  będą czekały z kolędą w Filharmonii, by świętować, śpiewać, a przede wszystkim odczuwać niezwykły klimat Świąt. Na kolędników czekają najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Wyśpiewane zostaną kompozycje, które już tradycyjnie goszczą od lat podczas piwnicznego świątecznego opłatka, jak również nowe utwory, które Piwnica chce wręczyć widzom w formie prezentów. 

Lubelski oddział Gościa Niedzielnego jest patronem medialnym tego wydarzenia. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama