Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Wszyscy dzielili się chlebem

Nie tylko dla Puław ten święty przyjaciel bezdomnych i żebraków jest postacią szczególną. Zainaugurowano Rok św. Brata Alberta w Puławach. Po Mszy św. wszyscy dzielili się chlebem.

Dla Puławian święty Brat Albert jest postacią szczególną, ponieważ od 1999 r. jest patronem tego miasta. W związku z tym w parafii św. Brata Alberta w Puławach odbyła się uroczystość rozpoczęcia obchodów Roku św. Alberta Chmielowskiego, ustanowionego przez Konferencję Episkopatu Polski.

Rok poświęcony uczczeniu tego patrona miłosierdzia stanowi doskonałą kontynuację zakończonego Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia.

Liturgii przewodniczył i homilię wygłosił ks. dr Ryszard Podpora – z wydziału duszpasterskiego kurii metropolitalnej w Lublinie. Mszę koncelebrowali: ks. kan. Piotr Trela, dziekan dekanatu oraz ks. kan. Aleksander Zeń, proboszcz parafii św. Brata Alberta w Puławach.

Liturgią zainaugurowano Rok św. Brata Alberta w Puławach   Liturgią zainaugurowano Rok św. Brata Alberta w Puławach Renata Pietras, Dominika Kotowicz Homilia była przybliżeniem życiorysu i duchowości świętego Brata Alberta. Podczas Mszy św. obecne były poczty sztandarowe i licznie zgromadzona społeczność miasta. Na zakończenie wszyscy wierni podzielili się chlebem.

Po zakończeniu Mszy św. wszyscy udali się pod pomnik poświęcony Powstańcom Styczniowym, tam nastąpiło wmurowanie urny z prochami z mogiły powstańców poległych w bitwie w lesie Gułowskim w 1863 r. i złożenie kwiatów. Warto przypomnieć, że w Powstaniu Styczniowym walczył również św. Brat Albert. Organizatorami uroczystości była parafia Św. Brata Alberta i Puławskie Towarzystwo Tradycji Narodowych.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma