Nowy numer 43/2020 Archiwum

Koncert "Zakochani w Lublinie" zainaugurował świętowanie 700-lecia miasta

Pierwszy raz w historii Lublina największe głosy polskiej estrady spotkały się na jednej scenie w Centrum Spotkania Kultur, podczas specjalnie skomponowanego i napisanego dla nich koncertu.

„Zakochani w Lublinie”, kantata jazzrockowa Tomasza Momota, to widowisko muzyczne stworzone z okazji obchodów wielkiego jubileuszu 700-lecia nadania Lublinowi praw miejskich. – Ten koncert to moja forma podziękowania mojemu miastu za ludzi, miejsca, wydarzenia, natchnienia, czas tu spędzony. To próba przypomnienia nam wszystkim niezwykłej historii tego miasta pisanej obrazem, słowem i dźwiękiem, barwnej, zaskakującej i niepowtarzalnej – mówi Tomasz Momot.

Za warstwę literacką tego muzycznego wydarzenia odpowiada współzałożyciel Lubelskiej Federacji Bardów, Jan Kondrak. – Najpierw będzie ukazana historia miasta od średniowiecza aż do XIX w., a potem opowiemy o tym, co działo się w XX i XXI w. – wyjaśnia J. Kondrak.

W trakcie przedstawienia na scenie CSK pojawia się równocześnie prawie 150 muzyków. – Oprócz solistów udało mi się włączyć zacne grono muzyków lubelskich począwszy od tych, którzy na co dzień pracują w szkołach muzycznych, aż po artystów jazzowych – podkreśla Tomasz Momot.

Przed publicznością występują gwiazdy polskiej sceny muzycznej: Beata Kozidrak, Krzysztof Cugowski, Piotr Cugowski, Urszula, Jan Kondrak, Natalia Wilk i Lubelska Federacja Bardów.

Artyści śpiewają w towarzystwie Tomasz Momot Orkiestry, Orkiestry Trybunału Koronnego, Chóru Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej oraz Chóru Politechniki Lubelskiej pod dyrekcją Tomasza Momota.

Koncert prowadzą: Grażyna Lutosławska i Ewa Tutka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama