W parafii Matki Bożej Różańcowej odbyło się wielkopostne spotkanie wszystkich grup Odnowy w Duchu Świętym archidiecezji lubelskiej.
W archidiecezji lubelskiej jest ponad dwadzieścia wspólnot Odnowy w Duchu Świętym. To oznacza, że ponad 1.2 tys. osób formalnie jest zaangażowanych w ten ruch. Drugie tyle stanowią osoby uczestniczące regularnie w spotkaniach i modlitwach.
W parafii Matki Bożej Różańcowej odbyło się wielkopostne spotkanie wszystkich grup Odnowy w Duchu Świętym archidiecezji lubelskiej. Spotkanie miało na celu odnowę życia i umocnienie w otwarciu się na wezwanie do nawrócenia.
Spotkanie zdominowane było ekspresyjną i żarliwą modlitwą ks. Rafał Pastwa /Foto Gość - Tematem przewodnim spotkania były słowa: „Cud wierności”. Najpierw chcemy poznać i doświadczyć Boga, który jest wierny w swej miłości, w poszukiwaniu człowieka i nigdy z człowieka nie rezygnuje. Przez to chcemy szukać naszej wierności, która jest możliwa tylko w oparciu o wierność Boga. Chcemy nabrać sił do głoszenia Chrystusa, Boga żywego - mówi ks. Roman Knyś, koordynator wspólnot Odnowy w Duchu Świętym archidiecezji lubelskiej.
- Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym są ruchami charyzmatycznymi, ewangelizujemy, modlimy się wstawienniczo za Kościół i za jego członków. Jesteśmy zawsze otwarci, można do nas zawsze dołączyć. Jesteśmy wspólnotą modlitewną, która jest we wnętrzu Kościoła - tłumaczy Anna Żmuda z rady koordynacji wspólnot Odnowy w Duchu Świętym archidiecezji lubelskiej. Spotkanie zaczęło się modlitwą uwielbienia ks. Rafał Pastwa /Foto Gość
- Niektórzy myślą, że charakteryzują nas tylko emocje, ale jesteśmy w środku życia Kościoła. Kiedy ludzie doświadczają Ducha Świętego i otwierają się na uzdrowienie i nawrócenie - to zaczynają doświadczać żywego Boga - dodaje A. Żmuda.
- Dzisiejsze spotkanie, które nazywamy orędziem wielkopostnym to zebranie wszystkich naszych braci i sióstr z poszczególnych wspólnot by słuchać słowa Bożego i otwierać się na nawrócenie. Chcemy doskonalić naszego ducha - podkreśla ks. Roman Knyś.
W ramach spotkania zaplanowano katechezę ks. dr. hab. Adama Rybickiego z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Oprawę muzyczną tworzyła schola pod kierunkiem ks. Tomasza Kościka. W spotkaniu uczestniczył również gospodarz miejsca - ks. prał. Józef Dziduch.