Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Chodzi o pokój serca

Wokół kościoła na „Obuwiu” coraz więcej osób. Rodzice z dziećmi, dziadkowie z wnukami. Zbliża się wiosna. Jedni spacerują lub idą na zakupy, inni zaglądają do kaplicy i zostają na adorację Najświętszego Sakramentu.

Nad miastem majestatycznie góruje bazylika „na Górce”. Chełm ma niepowtarzalną atmosferę. Także duchową i religijną. O mieszkańcach mówi się, że są ludźmi otwartymi i gościnnymi. Można się o tym przekonać, przekraczając próg parafii Chrystusa Odkupiciela. Wspólnota Choć świątynia nadal nie ma ukończonej zewnętrznej elewacji, to nadrabia oryginalnym wnętrzem. Wrażenie robi Chrystus Odkupiciel, łagodny i subtelny, a jednocześnie Pan historii. Parafianie mają komfort ogrzewanej świątyni, w której nie czuje się dystansu. Obszerny kościół daje poczucie bliskości, co sprzyja wspólnotowej modlitwie. Proboszczem jest tu od 1994 r. ks. Grzegorz Szymański.

Dostępne jest 15% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma