Nowy numer 43/2020 Archiwum

Nie czekaj na kryzys. Wspólnota Chemin Neuf proponuje małżeństwom warsztaty

Wspólnota Chemin Neuf każdego roku proponuje małżeństwom specjalne weekendowe warsztaty. Najbliższe spotkanie odbędzie się w 1-2 kwietnia po raz pierwszy od dłuższego czasu na terenie naszej diecezji w Dąbrowicy pod Lublinem w Domu Spotkania.

Monika i Marek Lechniakowie są małżeństwem od 26 lat. Od 2006 r. związani ze wspólnotą Chemin Neuf, od kilku lat odpowiedzialni za formację małżeńską w misji Kana. Dziś zachęcają wszystkich małżonków, by wzięli udział w wyjątkowych tygodniowych spotkaniach nazwanych sesją Kana oraz w tematycznych weekendach, które proponuje wspólnota Chemin Neuf. 

Każdego roku misja Kana proponuje małżonkom nie zaangażowanym w formację tzw. weekend otwarty. Za każdym razem poruszane są inne tematy. Na tapecie były już pieniądze, seksualność, czułość, różnice i relację międzypokoleniowe. W tym roku tematem przewodnim jest dialog. A najbliższe spotkanie weekendowe odbędzie się w 1-2 kwietnia po raz pierwszy od dłuższego czasu na terenie naszej diecezji w Dąbrowicy pod Lublinem w Domu Spotkania. - Ten weekend zatytułowaliśmy „Rozmawiać, aby być razem” czyli o komunikacji - informuje Marek. - Komunikacja to pierwsza rzecz, na której małżonkowie się „wykładają”. Każdy chce dobrze, a spotykają się jak pies z kotem. Myślimy, że można im w prawdziwym spotkaniu troszkę pomóc.

- My zapraszamy i małżeństwa, które przeżywają trudności, które potrzebują pomocy z zewnątrz, by spojrzeć na siebie na nowo, ale też zapraszamy młode małżeństwa, które zaczynają dopiero swoje życie - podkreśla Monika. - Zapraszamy też małżonków, między którymi jest bardzo dobrze, ale którzy chcą się dodatkowo angażować w Kościele.

Jak zapowiadają M. i M. Lechniakowie, będą warsztaty, nauczania i wspólna modlitwa. Ponieważ nie zabraknie elementów typowo rodzinnych, wspólnota zaprasza rodziny z dziećmi. - One też będą miały swoje specjalne zajęcia - mówi Monika.

Każdy kto chciałby wziąć udział w weekendzie w Dąbrowicy, może zgłosić swój udział przez stronę internetową: www.chemin-neuf.pl wchodząc w zakładkę Kana dla małżeństw i rodzin.

Wspólnota Chemin Neuf od 1994 r. w Polsce organizuje specjalne tygodnie dla małżeństw, które na nowo chcą odnaleźć siebie. Spotkanie to nazywane jest sesją Kana. To czas, w którym pary mogą pogłębić wzajemną miłość, zrozumienie i jedność. Zastanowić się nad znaczeniem swojego małżeństwa, spotkać ze sobą nawzajem i z Bogiem. Pozwolić Stwórcy, by zmienił „wodę” małżeńskiej codzienności w „wino”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama