Nowy numer 42/2018 Archiwum

Paki miłosierdzia. Sposób na pomganie potrzebującym

Każdy pomysł na pomoc potrzebującym jest dobry. Lubelska Caritas ma nową propozycję dla każdego, kto chciałby włączyć się w pomaganie.

Nietypowa zbiórka żywności, którą można zwyczajnie zapakować do specjalnej papierowej torby to jedna z propozycji nie tylko na wielkopostną jałmużnę, ale i całoroczną pomoc dla tych, którzy się źle mają. Specjalną torbę można pobrać na terenie naszej Archidiecezji w swoich parafiach (wystarczy spytać księdza) lub z Centrali Caritas przy al. Unii Lubelskiej 15 w Lublinie.

Potem wystarczy wypełnić ją potrzebnymi artykułami (mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, olej, konserwy, herbata, słodycze, bakalie oraz artykuły chemiczne), na koniec dostarczyć do centrali Caritas.

- W akcję mogą włączyć się zarówno parafianie, jak i osoby indywidualne, środowiska czy całe firmy. Można je także zapakować indywidualnie. Zebrane dary trafią do potrzebujących rodzin - mówi Mateusz Jocek z lubelskiej Caritas.

Włączenie się w tą akcję może być realizacją prośby papieża Franciszka by wstać z kanapy i założyć buty które pomogą iść po drogach, o jakich nam się nigdy nie śniło.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy