Nowy numer 25/2018 Archiwum

Życzenia abp. Budzika dla Czytelników lubelskiego „Gościa Niedzielnego”

"Niech Jego paschalne zwycięstwo stanie się apostolsko widoczne w świadectwie naszego życia".

Drodzy Czytelnicy „Lubelskiego Gościa Niedzielnego”!

Alleluja, Jezus żyje! Przeszedł zwycięsko przez otchłań cierpienia i upokorzenia, jakie Mu zgotowano. Zerwał wszystkie więzy, którymi próbowano Go spętać, nawet więzy śmierci. Nie tylko nic Mu już nie grozi, ale od tej Wielkiej, cudownej Nocy dana Mu jest wszelka władza na niebie i na ziemi.

Trzeba przeżyć klęskę dobra, ruinę wszystkich marzeń, żeby zrozumieć radość, która wypeł­niła serca uczniów w dniu zmartwychwstania. Niech z powracającym zza grobu Panem wróci do także do nas, to, co najważniejsze: wiara w prawdę, którą On głosi, zapał do zadań, które On wyznacza, odwaga wobec trudności, którą tyle razy wlewa w zgnębione serca.

Niech Jego paschalne zwycięstwo stanie się apostolsko widoczne w świadectwie naszego życia. Idźmy i głośmy, że Pan zmartwychwstał, zaufajmy mocy Krzyża i Zmartwychwstania, która buduje mosty nad przepaścią naszych podziałów i sporów. W tym Dniu wspaniałym wszyscy się radujmy!

 

 Stanisław Budzik

Arcybiskup Metropolita Lubelski

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma