Nowy numer 3/2021 Archiwum

Dziękczynienie i uwielbienie na kraśnickiej scenie

Zakończyły się III Kraśnickie Warsztaty Gospel. Udział w nich wzięło przeszło 30 osób w różnym wieku, a koncertu finałowego wysłuchały tłumy kraśniczan.

Głównym organizatorem wydarzenia był zespół Emmanuel Gospel, we współpracy z Miastem Kraśnik, Starostwem Powiatowym w Kraśniku, CKiP oraz MOPS. W tym roku warsztaty poprowadzili członkowie lubelskiego zespołu Heaven Up, którzy przez trzy dni przygotowywali miłośników muzyki gospel do koncertu finałowego. - Koncert był utrzymany w atmosferze dziękczynienia i uwielbienia. Kraśnicka widownia chętnie dała się porwać do wspólnej modlitw - podkreśla Ewa Bownik współorganizator warsztatów. 

W warsztatach wzięli udział ludzie w różnym wieku. Od uczniów szkoły podstawowej po osoby powyżej 50 roku życia. Wielu z nich na co dzień nie ma nic wspólnego z muzyką. - W przyszłym roku będziemy chcieli szerzej dotrzeć z ofertą warsztatów do uczniów gimnazjum i szkół średnich. Zależy nam żeby nieco zaanimować środowisko młodzieży w kierunku muzyki Gospel - informuje E. Bownik. 

Podczas trzech dni warsztatów uczestnicy intensywnie ćwiczyli kilka utworów zespołu Heaven Up, które wspólnie z zespołem zaprezentowali podczas koncertu finałowego. W trakcie warsztatów powstał też nowy utwór zatytułowany "Jezusowi cześć, chwała i moc", który zespół prowadzący zaśpiewał przed kraśnicką publicznością razem z uczestnikami warsztatów. - Pierwszym autorem słów i muzyki tego utowru był lider naszego zespołu, Emmanuel Gospel, Adam Kowal - wyjaśnia Ewa Bownik. - Napisał go jeszcze w czasach studenckich. Na jednej z prób postanowiliśmy nagrać fragment, jako utwór promujący nasze warsztaty. Wysłaliśmy facebook'owy challenge do zespołu Heaven Up, aby dokończyli kawałek. Nagranie promowało III KWG na portalach Youtube i Facebook. Rafał Czarnacki, prowadzący lubelski zespół, chętnie zrobił ciekawą aranżację utworu, specjalnie na koncert finałowy III KWG.  

Kraśnickie Warsztaty Gospel jak mówią ich organizatorzy już na stałe zagościły w w kalendarzu kraśnickich imprez. I z roku na rok, organizowane są na coraz większą skalę. - Bo takie jest zadnie muzyki gospel, aby głosić Dobrą Nowinę wszędzie i wszystkim - zaznaczają członkowie zespołu Emmanuel Gospel. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama