Nowy numer 42/2018 Archiwum

Lubelska Karta Turysty dla gości i mieszkańców

Wygląda jak karta kredytowa i ma za zadanie nie tylko ułatwić turystom zwiedzanie miasta, ale przede wszystkim zaoferować wiele atrakcji w znacznie lepszej cenie.

Lubelska Karta Turysty już działa. Kierowana jest głównie do turystów, którzy z roku na rok coraz chętniej odwiedzają Lublin, ale również każdy mieszkaniec województwa lubelskiego jest zaproszony do skorzystania z niej.  

Dzięki temu, że do programu przystąpiło 18 partnerów i 35 punktów partnerskich, po zakupie karty można bezpłatnie zwiedzić większość najciekawszych miejsc w Lublinie w tym wszystkie muzea a także lubelski skansen oraz Ogród Botaniczny UMCS. Dzięki temu, że do projektu zgłosili się także partnerzy działający w zakresie gastronomii i rekreacji, posiadacze karty dostaną również zniżki w niektórych restauracjach, hotelach czy sklepach z pamiątkami. Przy wyborze pakietu z komunikacją miejską można dodatkowo bezpłatnie jeździć komunikacją miejską.

Lubelska Karta Turysty została opracowana w kilku wariantach. Może obowiązywać przez jeden dzień (24 godziny) lub przez trzy dni (72 godziny). Cena karty zależy od wybranej opcji - najtańsza karta (24-godzinna, ulgowa, bez komunikacji miejskiej) kosztuje 35 zł, najdroższa (72-godzinna, normalna, z komunikacją miejską) - 87 zł.

Karta Turysty zdaniem jej pomysłodawców pozwala na zwiedzanie Lublina taniej, łatwiej i przyjemniej. - Uwzględniając koszty biletów wstępu przy zwiedzaniu wszystkich miejsc objętych kartą, jej zakup przyniesie oszczędności na poziomie ok. 35-40 proc. kosztów - informuje Dorota Lachowska dyrektor  Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Sprzedaż kart odbywa się przez stronę internetową lublincard.eu oraz stacjonarnie w Lubelskim Ośrodku Informacji Turystycznej i Kulturalnej, Punkcie Informacji Turystycznej w Porcie Lotniczym Lublin a także w Piwnicy pod Fortuną.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy