Wygląda jak karta kredytowa i ma za zadanie nie tylko ułatwić turystom zwiedzanie miasta, ale przede wszystkim zaoferować wiele atrakcji w znacznie lepszej cenie.
Lubelska Karta Turysty już działa. Kierowana jest głównie do turystów, którzy z roku na rok coraz chętniej odwiedzają Lublin, ale również każdy mieszkaniec województwa lubelskiego jest zaproszony do skorzystania z niej.
Dzięki temu, że do programu przystąpiło 18 partnerów i 35 punktów partnerskich, po zakupie karty można bezpłatnie zwiedzić większość najciekawszych miejsc w Lublinie w tym wszystkie muzea a także lubelski skansen oraz Ogród Botaniczny UMCS. Dzięki temu, że do projektu zgłosili się także partnerzy działający w zakresie gastronomii i rekreacji, posiadacze karty dostaną również zniżki w niektórych restauracjach, hotelach czy sklepach z pamiątkami. Przy wyborze pakietu z komunikacją miejską można dodatkowo bezpłatnie jeździć komunikacją miejską.
Lubelska Karta Turysty została opracowana w kilku wariantach. Może obowiązywać przez jeden dzień (24 godziny) lub przez trzy dni (72 godziny). Cena karty zależy od wybranej opcji - najtańsza karta (24-godzinna, ulgowa, bez komunikacji miejskiej) kosztuje 35 zł, najdroższa (72-godzinna, normalna, z komunikacją miejską) - 87 zł.
Karta Turysty zdaniem jej pomysłodawców pozwala na zwiedzanie Lublina taniej, łatwiej i przyjemniej. - Uwzględniając koszty biletów wstępu przy zwiedzaniu wszystkich miejsc objętych kartą, jej zakup przyniesie oszczędności na poziomie ok. 35-40 proc. kosztów - informuje Dorota Lachowska dyrektor Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.
Sprzedaż kart odbywa się przez stronę internetową lublincard.eu oraz stacjonarnie w Lubelskim Ośrodku Informacji Turystycznej i Kulturalnej, Punkcie Informacji Turystycznej w Porcie Lotniczym Lublin a także w Piwnicy pod Fortuną.