Nowy numer 47/2020 Archiwum

Człowiek niestrudzony. Jubileusz ks. prof. Stanisława Dubiela

Z okazji 70. rocznicy urodzin ks. prof. Stanisława Dubiela, kierownika Katedry Norm Ogólnych i Kościelnego Prawa Majątkowego, KUL przygotował specjalną księgę jubileuszową, jako wyraz wdzięczności za dzielenie się wiedzą, pasją i niestrudzoną pracę.

- To przykład człowieka wielkiej pasji, ogromnej wiedzy, a zarazem człowieka bardzo życzliwego, oddanego studentom, na którego można liczyć - mówił rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński.

Ks. prof. Stanisław Dubiel pochodzi z Dzwoli (w powiecie Janów Lubelski). W 1971 r. ukończył studia teologiczne, a w latach 1976-1980 odbył studia specjalistyczne z zakresu socjologii religii, następnie podjął studia specjalistyczne na Wydziale Prawa Kanonicznego KUL, które ukończył otrzymując tytuł magistra i licencjata z zakresu prawa kanonicznego.

W 1993 r. uzyskał stopień doktora prawa kanonicznego, a w 2007 doktora habilitowanego na podstawie pracy: „Uprawnienia majątkowe kościoła katolickiego w Polsce w świetle Kodeksu Prawa Kanonicznego z 1983 r. konkordatu z 1993 r. i ustaw synodalnych”.

W roku 2009 otrzyma stanowisko profesora nadzwyczajnego. Jest członkiem Stowarzyszenia Kanonistów Polskich oraz Towarzystwa Naukowego KUL. Odznaczony brązowym medalem Prezydenta RP za wieloletnią służbę oraz kościelną godnością kanonika.

W tym roku ks. prof. Stanisław Dubiel kończy 70 lat i przechodzi na emeryturę. Była to okazja do podziękowania za lata pracy. Jako wyraz wdzięczności na KUL przygotowano specjalną księgę pamiątkową pt. "Pecunia servire debet non regere".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama