Nowy numer 49/2020 Archiwum

Po długiej chorobie zmarł dr Henryk Skrzypek, wykładowca Wydziału Filozofii KUL i miłośnik przyrodoznawstwa

Długoletni wykładowca zmarł 31 maja 2017 r. Był doktorem nauk biologicznych, pasjonatem przyrodoznawstwa i filozofii przyrody. Dr Henryk Skrzypek był ceniony w środowisku jako profesjonalny nauczyciel i erudyta.

Urodził się 23 kwietnia 1953 r. w Jastkowie. Był absolwentem Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi UMCS w Lublinie, pracownikiem Katedry Ochrony Środowiska na Wydziale Filozofii KUL i pracownikiem Katedry Zoologii i Ekologii Bezkręgowców na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym KUL oraz na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Środowisku KUL. Był członkiem Rady Naukowej Poleskiego Parku Narodowego.

Jak informuje oficjalny nekrolog zamieszczony na stronie KUL, Henryk Skrzypek był człowiekiem oddanym uniwersytetowi, jako świetny organizator współtworzył Wydział Matematyczno-Przyrodniczy i Wydział Biotechnologii i Nauk o Środowisku KUL.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w sobotę, 3 czerwca, o 14.00 w kościele Matki Bożej Anielskiej w Motyczu k. Lublina. Prosimy o modlitwę za zmarłego Henryka Skrzypka i o wyrazy solidarności z jego bliskimi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama