Nowy numer 46/2018 Archiwum

Po długiej chorobie zmarł dr Henryk Skrzypek, wykładowca Wydziału Filozofii KUL i miłośnik przyrodoznawstwa

Długoletni wykładowca zmarł 31 maja 2017 r. Był doktorem nauk biologicznych, pasjonatem przyrodoznawstwa i filozofii przyrody. Dr Henryk Skrzypek był ceniony w środowisku jako profesjonalny nauczyciel i erudyta.

Urodził się 23 kwietnia 1953 r. w Jastkowie. Był absolwentem Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi UMCS w Lublinie, pracownikiem Katedry Ochrony Środowiska na Wydziale Filozofii KUL i pracownikiem Katedry Zoologii i Ekologii Bezkręgowców na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym KUL oraz na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Środowisku KUL. Był członkiem Rady Naukowej Poleskiego Parku Narodowego.

Jak informuje oficjalny nekrolog zamieszczony na stronie KUL, Henryk Skrzypek był człowiekiem oddanym uniwersytetowi, jako świetny organizator współtworzył Wydział Matematyczno-Przyrodniczy i Wydział Biotechnologii i Nauk o Środowisku KUL.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w sobotę, 3 czerwca, o 14.00 w kościele Matki Bożej Anielskiej w Motyczu k. Lublina. Prosimy o modlitwę za zmarłego Henryka Skrzypka i o wyrazy solidarności z jego bliskimi.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy