Nowy numer 49/2020 Archiwum

Świdnicka olimpiada dla najmłodszych

Mają po kilka lat, ale emocji sportowych dostarczyli jak wytrawni sportowcy. Przedszkolaki ze Świdnika uczestniczyły w olimpiadzie sportowej w swoim mieście.

Podopieczni wszystkich świdnickich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych wzięli udział w Dziecięcej Olimpiadzie Sportowej. Olimpiada została zorganizowana przez Przedszkole nr 6. Dzięki uprzejmości Zespołu Szkół nr 2, maluchy mogły skorzystać z nowoczesnej infrastruktury sportowej tej szkoły.

Uroczystego otwarcia olimpiady dokonał burmistrz Waldemar Jakson, który wraz z Miejskim Klubem Sportowym AVIA objął Olimpiadę swoim patronatem.

- Ogromnie się cieszę, że mogę uczestniczyć w tak wspaniałym wydarzeniu. To bardzo ważne, żeby dzieci uprawiały dyscypliny sportowe od najmłodszych lat. Dzięki temu kształtują swój charakter, uczą się zasad rywalizacji fair-play, wyrabiają sumienność i łączą dobrą zabawę ze zdrowym trybem życia – mówił Waldemar Jakson.

Dzieci rywalizowały ze sobą w różnych dziedzinach lekkoatletycznych i sprawnościowych, rzucały i skakały w dal, popisywały się umiejętnościami piłkarskimi, gimnastycznymi, a czasem wręcz kaskaderskimi – jeżdżąc na jednokołowych rowerach. Przez cały dzień towarzyszyła im radość i dobra zabawa.

Jednak mile spędzony czas to nie wszystko, takie inicjatywy to również możliwość wyłonienia talentów, które w przyszłości będą reprezentowały nasze miasto.

- W rozbudowę naszego sportu inwestujemy bardzo duże pieniądze. Powołaliśmy w ubiegłym roku miejską spółkę Avia. Kolejnym krokiem jest już rozpoczęta budowa kompleksu sportowego przy ul. Fabrycznej. Przeznaczymy na ten cel ponad 30 mln zł – zapewnia Jakson.

Właśnie realizowany jest pierwszy etap budowy – korty tenisowe, których oddanie zaplanowano na jesień br. Następnie powstaną w tym miejscu baseny i hala sportowa. Dzięki tym działaniom miasto liczy, że na dłuższy czas zapewni stabilny rozwój sportowcom, zarówno seniorom, jak i tym najmłodszym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama