Podczas wizytacji kanonicznej w parafii Krasienin 39 osób przyjęło kolejny sakrament inicjacji chrześcijańskiej. Szafarzem bierzmowania był bp Mieczysław Cisło.
Krasienin o tej porze roku wygląda szczególnie pięknie. Wiedzą o tym zwłaszcza amatorzy wycieczek rowerowych. W kościele Narodzenia NMP i św. Sebastiana, który otoczony jest mnóstwem zieleni i ogrodami pełnymi kwiatów, 39 osób przyjęło sakrament bierzmowania. Ponadto tego dnia, w ramach wizytacji kanonicznej parafii z poszczególnymi grupami i wspólnotami spotkał się bp Mieczysław Cisło.
- Zdecydowanie trzydniowe rekolekcje przed bierzmowaniem sprawiły, że problematyka wiary stała się dla nas bardziej istotna. Te dni rekolekcyjne utkwiły bardzo mocno w mojej świadomości. Prowadziły je osoby ze wspólnoty „Jordan” z Lublina - mówi Kinga Marciniak, która wraz z 38 innymi osobami przyjęła sakrament bierzmowania w parafii w Krasieninie. - Kościół daje nam uzupełnienie w życiu. Wiara jest nam potrzebna, ale potrzebujemy prostego i pełnego nadziei przekazu tej wiary - podkreśla zdecydowanie Kinga.
W homilii bp Mieczysław Cisło zauważył, że młody człowiek często chciałby zrezygnować z wymagań, ale mądry system wychowawczy zawsze jest ukierunkowany na wymagania, które kształtują umysł, ciało i ducha. Zwrócił uwagę, że wiara nie jest ograniczeniem wolności i przyjemności, ale pozwala na pełne realizowanie swojego życiowego powołania dzięki temu, że Chrystus wzbogaca i wspiera człowieka. - Czasami wasza wiara być może jest naznaczona młodzieńczym buntem, ale szukajcie Chrystusa i nie rezygnujcie z Niego w swoim życiu - podkreślał biskup.
- Duch Święty składa w was siedmiorakie dary. Rozwijajcie się harmonijnie - podpowiadał młodym. Zwrócił uwagę, że bez wiary dochodzi do wielu dramatów, a największym jest to, że młodzi ludzie nie potrafią się cieszyć życiem.
- To moja pierwsza wizytacja kanoniczna. Posługuję w tej parafii cztery lata i kontynuuję dzieło śp. ks. Jana Kalinowskiego, który tu gorliwie pracował - mówi ks. Dariusz Nowomiejski, proboszcz parafii w Krasieninie. - Mam nadzieję, że nasze spotkania i rekolekcje przed bierzmowaniem uświadomiły młodzieży, czym jest wiara i odpowiedzialność za nią. Poza tym mam świadomość, że największą siłą tej parafii są rodziny, które dbają o przekaz i świadectwo wiary. To widać w ich życiu - podkreśla proboszcz.
W parafii oprócz kół Żywego Różańca dynamicznie działa Bractwo Apostolstwa, Kościół Domowy, grupa młodzieży oazowej, schola, chór i zespół muzyczny. Bardzo aktywnie udziela się również Stowarzyszenie Społeczna Inicjatywa Krasienina i Okolic im. Ireny Kosmowskiej.
W Mszach św. uczestniczyli ksiądz dziekan, księża pochodzący z parafii Krasienin oraz kapłani zaprzyjaźnieni z ks. proboszczem. Warto podkreślić, że z parafii Krasienin pochodzi błogosławiony męczennik Kościoła katolickiego - bp. Władysław Goral.