Nowy numer 42/2018 Archiwum

Centrum Wolontariatu prosi o pomoc w organizacji wycieczki dla dzieci z ośrodków dla cudzoziemców

Lubelska organizacja chce zorganizować dzieciom z Ośrodków dla Cudzoziemców w Bezwoli oraz Kolonii Horbów jednodniową wycieczkę do Magicznych Ogrodów w Trzciankach koło Janowca nad Wisłą. Ale brakuje na ten cel pieniędzy.

- Zwracamy się z prośbą o pomoc w zorganizowaniu wycieczek wakacyjnych dla naszych małych podopiecznych z Ośrodków dla Cudzoziemców w Bezwoli oraz Kolonii Horbów. Obecnie w tych dwóch miejscach mieszka prawie 250 dzieci m.in. z Czeczenii, Tadżykistanu, Ukrainy, Kazachstanu, Turcji i Dagestanu - informuje Jacek Wnuk, prezes centrum Wolontariatu w Lublinie.

- Chcemy zabrać wszystkich w przedziale wiekowym od 6. do 18. roku życia na przynajmniej dwie wycieczki jednodniowe o charakterze edukacyjno-animacyjnym. Oba ośrodki zlokalizowane są w sporym oddaleniu od miast oraz innych zabudowań, powodując znaczną izolację i trudności w poznawaniu polskiej kultury, geografii oraz historii. Wszystkie mieszkające tam dzieci marzą o choć jednym dniu „poza ośrodkiem”, aby poczuć prawdziwą radość i beztroskę dzieciństwa - tłumaczy J. Wnuk.

Jak można pomóc w zrealizowaniu tego pomysłu?

Wystarczy wpłacić dowolną kwotę bezpośrednio na konto Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Lublinie: 64 1240 1503 1111 0000 1753 2101; Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Lublinie, ul. Jezuicka 4, 20-113 Lublin. Tytuł: Darowizna na cele statutowe - wakacje dla dzieci uchodźców.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy