Nowy numer 22/2020 Archiwum

Sylwia, Maja, Agnieszka, Ola i Rafał ślubowali wierność... Bogu i ojczyźnie

Adepci Akademii Młodzieżowej prowadzonej przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo podczas święta patronalnego Akademii, złożyli przyrzeczenie w kościele Matki Bożej Anielskiej w Motyczu. Obiecali być wiernymi ideałom: Bóg, Honor, Ojczyzna.

Sylwia, Maja, Agnieszka, Ola i Rafał to tegoroczni maturzyści. Przez wiele lat formowali się w Akademii Młodzieżowej. Kolejne święto patronalne Akademii było dla nich momentem wejścia w dorosłe życie i złożenia ślubowania, które składają wszyscy absolwenci Akademii. 

- Ślubowanie absolwentów to najważniejsza w roku uroczystość dla społeczności Akademii Młodzieżowej. Po 6 latach formacji duchowej oraz społecznej, zdobyciu wielu praktycznych umiejętności, jesteśmy pewni, że wchodzą oni w dorosłe życie, idą na studia dobrze przygotowani. Wierzymy, że twórczo zmienią świat wszędzie tam, gdzie zostaną posłani przez Pana Boga. – mówi Wacław Czakon, Dyrektor Akademii Młodzieżowej.

Tegoroczni adepci Akademii Młodzieżowej   Tegoroczni adepci Akademii Młodzieżowej
archiwum AM

Uroczystej Mszy św., przewodniczył ks. Andrzej Krasowski a homilię do całej społeczności Akademii wygłosił ks. prof. Adam Rybicki z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Obchody święta patronalnego Akademii Młodzieżowej były też okazją do oficjalnego podsumowania minionego roku szkolnego oraz przedstawienia nowego programu na rok kolejny. Wręczono również stypendia ze Skarbca Dobrego Wychowania dla najzdolniejszych studentów Akademii ze wszystkich ośrodków, które działają na terenie Archidiecezji Lubelskiej.

Akademia Młodzieżowa to program formacyjno-duszpasterski skierowany do młodzieży w wieku 13-19 lat. Głównym jego celem jest formacja religijna i zbudowanie podstaw dla silnej i prawdziwej wiary. Program Akademii stawia sobie również za zadanie rozwój zainteresowań młodych ludzi, naukę przedsiębiorczego działania oraz budowanie postaw. Akademia Młodzieżowa jest realizowana w ramach grup młodzieżowych, skupiających się przy parafii swojego miejsca zamieszkania. Obecnie działa pięć ośrodków Akademii na terenie Archidiecezji Lubelskiej, w których zrzeszonych jest ponad 60 młodych osób.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama