Nowy numer 27/2020 Archiwum

Wyniki głosowania w Budżecie Obywatelskim

44 projekty trafią do realizacji w ramach IV edycji budżetu obywatelskiego. Za 15 mln zł zostanie wykonanych 5 dużych i 31 małych projektów zgłoszonych przez mieszańców Lublina. 8 projektów zostanie także zrealizowanych w tych dzielnicach, w których projekty w głosowaniu nie cieszyły się popularnością.

Mieszkańcy Lublina po raz kolejny mieli okazję zadecydować na co w kolejnym roku zostanie wydatkowanych część pieniędzy z kasy miasta. Choć w tym roku do głosowania zostały dopuszczone także dzieci, nie przełożyło się to, niestety, na zwiększenie liczby głosujących. Ważnych głosów oddanych zostało jedynie nieco ponad 38,5 tysiąca, z czego większość przez platformę internetową.

Lublinianie mogli wybierać wśród 118 wniosków, oddając swój głos na jeden projekt duży i jeden mały. Wśród projektów małych najwięcej, bo aż 4016 głosów, zdobył projekt remontu ulicy Przytulnej. Drugim w kolejności projektem, który może poszczycić się dużą liczbą oddanych głosów, jest rewitalizacja zespołu boisk sportowych „Lublinianki". Niewiele mniej głosów zdobyła po raz kolejny akcja czipowania oraz sterylizacji i kastracji psów oraz kotów, zarówno tych wolno żyjących, jak i tych posiadających swoich właścicieli.

Listę wszystkich projektów, które wygrały w głosowaniu znajdziemy TU 

Zdecydowanie najwięcej osób poparło duży projekt remontu szkoły sióstr urszulanek. Zdobył on 9090 głosów. 5642 głosy zdobył wniosek zakładający modernizację stadionu żużlowego przy al. Zygmuntowskich, a 4097 osób głosowało za wykonaniem remontu fragmentu ul. Kawaleryjskiej i Tatarakowej. 

Nowością tej edycji budżetu obywatelskiego było zagwarantowanie każdej dzielnicy realizacji projektu do wysokości 150 000 zł. Jeżeli dana dzielnica w wyniku głosowania nie otrzymała żadnego projektu inwestycyjnego, a projekt w danej dzielnicy był zgłoszony, zrealizowany zostanie na jej terenie projekt o maksymalnej kwocie 150 000 zł. Z tej puli zrealizowane zostanie 8 projektów z dzielnic, w których żaden wniosek nie został wybrany w głosowaniu. Są to: Abramowice, Czechów Południowy, Felin, Głusk, Hajdów–Zadębie, Konstantynów, Kośminek, Za Cukrownią. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama