Nowy numer 23/2020 Archiwum

Niebawem rozpocznie się Forum teatrów religijnych - Teatro Pretiosum

Wydarzenie odbędzie się na katolickim uniwersytecie w Lublinie 1 i 2 grudnia. Pierwszym akordem forum będzie spektakl "Ifigenia" Teatru ITP. Zakończy je koncert Moniki Kowalczyk.

- Zadaniem Forum jest zrzeszenie i integracja polskich chrześcijańskich grup teatralnych. Wymiana poglądów i doświadczeń, oraz ukazanie lubelskiej publiczności efektów pracy wybranych grup. Materialnym efektem Forum będzie publikacja, w której znajdą się informacje o wszystkich grupach teatralnych uczestniczących w wydarzeniu. Skierowane jest ono do grup, które same określają się mianem teatru religijnego, pracują w systematyczny sposób, mają własną nazwę, siedzibę oraz formę działalności - informują organizatorzy.

- Podczas panelu dyskusyjnego „Wartości chrześcijańskie w teatrze współczesnym” zatrzymamy się nad zagadnieniem kondycji teatrów chrześcijańskich w Polsce, nad obecnością Biblii w teatrze współczesnym, spektaklami inspirowanymi myślą Jana Pawła II. Chcemy zastanowić się, czy możemy mówić o teatrze chrześcijańskim jako o teatrze zaangażowanym. Naszym zadaniem jest także ukazanie chrześcijańskich grup teatralny, form współczesnego teatru chrześcijańskiego (flash mob, happening, pantomima) oraz wartości wypływających z nich - precyzują.

Czytaj także:

Potrzeba nam normalnej wiary i wartościowego teatru

Forum będzie czasem wspólnego spotkania, panelowych rozmów oraz wymiany doświadczeń. - Chcemy pokazać, jak wiele dobrego dzieje się w naszych środowiskach, że mamy swoistą siłę ewangelizacyjną oraz potrafimy robić naprawdę wspaniałe rzeczy - precyzują.

Organizatorami Forum są: Katedra Dramatu i Teatru KUL oraz Teatr ITP.
 

Ramowy plan Forum teatrów religijnych:

1 grudnia (sala CTW – 02)

  • 19.00 Spektaklowy przedsionek Forum – impreza towarzysząca
  • „Ifigenia” Teatr ITP

2 grudnia (sala CTW – 02)

  • 10.00 Uroczyste otwarcie Forum – ks. dr hab. Andrzej Kiciński, rektor ds. studenckich KUL
  • 10.30 Prezentacje teatrów
  • 13.30 Przerwa obiadowa
  • 14.30 Panel dyskusyjny „Wartości chrześcijańskie w teatrze współczesnym”
  • 17.00 Koncert Moniki Kowalczyk
  • 17.30 Zakończenie Forum

Wydarzenie odbędzie się m.in. pod patronatem honorowym arcybiskupa Stanisława Budzika, metropolity lubelskiego. Patronem medialnym wydarzenia jest lubelski „Gość Niedzielny”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama