Nowy numer 22/2020 Archiwum

Do akcji gotowi! Ruszyła rejestracja sztabów

Już 25 raz odbędzie się akcja Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. To wyjątkowe przedsięwzięcie, które z Lublina rozeszło się na całą Polskę. Wielka zbiórka 26 listopada, ale już trwają przygotowania do pomagania.

Już można rejestrować sztaby akcji i zgłaszać się po identyfikatory. Uliczna zbiórka planowana jest na 26 listopada, ale wcześniej jak zwykle wiele atrakcji i okazji do czynienia dobra.

W tym roku akcja organizowana jest po raz 25.

- To taki mały jubileusz, choć dobro jakie przez te lata udało się wyzwolić jest ogromne. Ludzka wrażliwość na drugiego człowieka nie zginęła. Doświadczamy tego od początku naszej akcji, która z małego przedsięwzięcia kilku przyjaciół, rozrosła się na całą Polskę. To znaczy, że wszędzie są ludzie o wielkich sercach, którzy chcą pomagać - mówi Ewa Dados, inicjatorka akcji.

Inicjatywa Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę narodziła się w Radiu Lublin, skąd stopniowo rozchodziła się nie tylko po całym Lublinie i regionie, ale i po całej Polsce. Lokalna inicjatywa dziennikarki Ewy Dados, która zaproponowała by każdy podzielił się tym co ma. Warunek jest jeden NIE ZBIERAMY PIENIĘDZY.

Dzieci nie potrzebują pieniędzy, ale zabawek, ubrań, jedzenia, butów, słodyczy i wielu innych drobiazgów. Dlatego sztaby akcji, które mogą powstawać w przedszkolach, szkołach, świetlicach, parafiach czy zakładach pracy zbierają tylko dary rzeczowe, które przed świętami trafiają do potrzebujących. Sztab główny akcji mieści się w Radiu Lublin. Tam też odbywa się rejestracja sztabów i udzielane są wszystkie informacje. Sztab można założyć także poprzez stronę internetową www.pdpz.pl.

Wielka uliczna zbiórka to punkt kulminacyjny akcji, kiedy na ulicach wielu miejscowości staną oznakowane słoneczkiem - logo akcji samochody, do których będzie można składać dary. Jednak w wielu miejscach dary zbierane są już teraz i będą jeszcze po zbiórce ulicznej. Z otrzymanych rzeczy zostaną przygotowane paczki, które przed świętami wolontariusze zaniosą do potrzebujących rodzin.

W ramach akcji przygotowano też koncerty i mecze, na które biletem wstępu będzie słodycz przyniesiona dla najmłodszych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama