Nowy numer 22/2020 Archiwum

Ks. prof. Waldemar Cisło i jego "Imigranci u bram..." 22 listopada na KUL

Na spotkanie z ks. prof. Waldemarem Cisło dyrektorem sekcji polskiej Pomoc Kościołowi w Potrzebie, i promocję jego książki, zaprasza Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana", Regionalnegy Ośrodek Debaty Międzynarodowej, Polska Akademicka Korporacja Astrea Lublinensis oraz wydawnictwo "Biały Kruk".

Ks. Waldemar Cisło wielokrotnie był w Syrii, Iraku oraz innych krajach Bliskiego Wschodu. Widział, jak wygląda sytuacja w krajach terroru muzułmańskiego. W książce, która ukazała się nakładem  wydawnictwa "Biały Kruk" zatytułowanej "Imigranci u bram. Kryzys uchodźcy i męczeństwo chrześcijan XXI w.  pisze: "Najbardziej efektywna jest pomoc udzielana na miejscu. Ci, których było stać na wyłożenie 10 tys. dolarów za miejsce na pontonie dawno już z Syrii i Iraku wyjechali. Pozostali na miejscu najbardziej bezbronni – kobiety, dzieci i starcy. Spotkałem ich, gdy odwiedzałem kościoły w Damaszku. Mężczyzn tam nie było,". 

Cała publikacja jest zapisem rozmowy Pawła Stachnika z ks. prof. Cisło, który kreśli genezę dzisiejszej hekatomby chrześcijan i dokonuje oceny wydarzeń bieżących. Książkę wstępem opatrzył abp Marek Jędraszewski, w którym prezentuje stanowisko polskiego Episkopatu. 

Spotkanie z autorem odbędzie się 22.11. o godz. 17 w sali 113 Centrum Transferu Wiedzy KUL. 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama