Nowy numer 22/2020 Archiwum

Poznaj serce Boga. Spotkanie dla młodzieży

To ma być czas nie tylko spotkania z Panem Bogiem, ale i możliwość uporządkowania sobie różnych spraw, znalezienia odpowiedzi na nurtujące młodych pytania. Siostry Wynagrodzicielki Serca Jezusa zapraszają młodzież szkół średnich i studentów na wyjątkowe spotkanie.

Trzy lata temu siostry zorganizowały dla siebie cykl spotkań, które miały pomóc jeszcze bardziej przylgnąć do Jezusa. Owoce okazały się ogromne.

- Prowadzimy rodzinny dom dziecka, w którym pomagają nam młodzi ludzie jako wolontariusze. Widząc nasze spotkania formacyjne i radość, jaką wyzwalają takie chwile spędzone przy Panu Bogu, pytali nas, czy oni mogliby dołączyć. Wówczas zrodził się pomysł zorganizowania systematycznych spotkań dla młodych ludzi - mówi s. Anna.

W ubiegłym roku nosiły one tytuł "Czy wiesz, że Bóg zabiega o Ciebie?". W tym roku zaczęła się druga edycja, tym razem zatytułowana "Poznaj serce Boga". Listopadowemu spotkaniu towarzyszą słowa: "Kocham cię takim, jakim jesteś".

- Widząc rozterki młodych ludzi, którzy zadają sobie wiele pytań o Boga, wiarę, sens, ale także zdając sobie sprawę z rożnych emocjonalnych problemów młodzieży, która czasem nie może odnaleźć się w swoim środowisku postanowiłyśmy działać dwutorowo, czyli zająć się i stroną duchową, i emocjonalną, zapraszając do prowadzenia naszych spotkań zarówno psychologa, jak i kapłana - mówią siostry.

Tym razem stroną emocjonalną zajmie się psychoterapeuta Katarzyna Krasnodębska, zaś stroną duchową ks. Mariusz Salach teolog duchowości i duszpasterz wspólnot neokatechumenalnych.

Spotkanie odbędzie się 25 listopada w godz. 9.00 - 18.00  w domu Sióstr Wynagrodzicielek Serca Jezusa przy ul. Judyma 47 w Lublinie. Chętni mogą swój udział zgłaszać kontaktując się z s. Anną tel. 606 397 960 lub mailem: sr.a.kaczmarczyk@gmail.com

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama