Nowy numer 21/2020 Archiwum

Codziennie dają tu coś dobrego!

Każdego dnia na katolickim uniwersytecie w Lublinie dzieją się ciekawe i godne uwagi wydarzenia.

Zachęcamy naszych Czytelników do udziału w wydarzeniach, które są otwarte również dla osób spoza środowiska uniwersyteckiego. W czasie, gdy niemal każdy jest przekonany, że zna się na wszystkim, na dodatek swoją „wiedzą ekspercką” dzieli się w mediach społecznościowych – my zachęcamy by słuchać prawdziwych specjalistów, zadawać im pytania i spierać się. A to przecież wybitnie uniwersyteckie zajęcie. Poza wydarzeniami naukowymi mają miejsce wydarzenia społeczne i kulturalne.

Najpierw zachęcamy do udziału w wydarzeniu naukowym poświęconym idei Europy w świecie współczesnym. Przez dwa dni, od 28 do 29 będzie się odbywać na KUL organizowana przez prof. Andrzeja Podrazę i Katedrę Stosunków Międzynarodowych razem z Fundacją Konrada Adenauera i Towarzystwem Nauki i Kultury „Libra” konferencja naukowa „Idea Europy a wyzwania współczesności: Unia Europejska w 60 lat po podpisaniu Traktatu Rzymskiego i w 50 lat po śmierci Konrada Adenauera”. Konferencja odbędzie się w Collegium Jana Pawła II w sali C-618. Wtorek, 28 listopada 2017 r., godz. 14.30-18.10; środa, 29 listopada 2017 r., godz. 9.30-15.00.

Instytut Jana Pawła II KUL zaprasza na kolejny wykład w ramach cyklu „Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły - Jana Pawła II. Istota i misja uniwersytetu we współczesnym świecie” zatytułowany „Uniwersytet - reforma czy zmierzch ethosu?”. Wykład wygłosi s. prof. Barbara Chyrowicz SSpS, Kierownik Katedry Etyki Szczegółowej KUL. Spotkanie odbędzie się w środę 29 listopada 2017 r. o godz. 17.00 w Kolegium Jana Pawła II, w sali C - 220.

Zapraszamy także na „Mikołajkowy kiermasz książki” organizowany przez Bibliotekę Uniwersytecką. Odbędzie się on w dniach od 30 listopada do 2 grudnia 2017 r. W ofercie kiermaszu znajdować się będą książki za symboliczną złotówkę oraz cenniejsze egzemplarze. Poza książkami polskojęzycznymi będzie możliwość nabycia publikacji napisanych w języku angielskim, niemieckim, rosyjskim, włoskim i francuskim. Kiermasz zaplanowano na parterze Biblioteki Uniwersyteckiej KUL przy ul. Chopina 27.

Szlachetna paczka Wydziału Teologii. Puszka na ofiary pieniężne znajduje się w Dziekanacie WT C-841. W tym samym miejscu gromadzone będą dary rzeczowe.

Paczka zostanie przygotowana dla rodziny pana Pawła (36 l.), który wychowuje samotnie dwie córki: Oliwię (7 l.) i Zuzannę (5 l.). Matka dzieci nie interesuje się rodziną i nie utrzymuje kontaktu z dziewczynkami ani z p. Pawłem. Ten bardzo dobrze sobie radzi w roli samotnego ojca, ma dobry kontakt z dziewczynkami. Spędza wiele godzin w pracy by zapewnić córkom jak najlepsze warunki. Jest budowlańcem, złotą rączką i podejmuje się każdej pracy żeby utrzymać dzieci. Z pracy dorywczej ojca jest ok. 1 tys.zł, z programu 500 plus – 1 tys. zł. Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania i opłat za przedszkole zostaje 670 zł. Dochód na jedną osobę wynosi 444 zł. Widać w tej rodzinie dużo miłości, a także ogromne zaangażowanie p. Pawła w wychowanie córek. Troszczy się, aby dziewczynki miały normalne życie, by nie odstawały od reszty rówieśników. Obie dziewczynki są uzdolnione artystycznie.

Rodzina potrzebuje łóżka piętrowego, gdyż mieszkanie jest stosunkowo niewielkie. Dzięki takiemu rozwiązaniu obie córki będą mogły spać samodzielnie. P. Paweł marzy także o biurku dla córek, bo są coraz starsze i potrzebują własnego miejsca do nauki. Potrzebne są również garnki, żeby mógł dzieciom gotować obiady. Szczegóły dotyczące konkretnej pomocy TU.

Od 1 do 2 grudnia zaplanowano Forum Teatrów Religijnych „Teatro Pretiosum”. W piątek 1 grudnia o godz. 19.00 wystawiony zostanie spektakl „Ifigenia” Teatru ITP. W sobotę uroczyste otwarcie wydarzenia o godz. 10.00, następnie prezentacja grup teatralnych, a o 14.30 panel dyskusyjny „Wartości chrześcijańskie w teatrze współczesnym”. Na zakończenie o 17.00 koncert Moniki Kowalczyk. Cały program TU.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama