Nowy numer 22/2020 Archiwum

Studenci zapraszają po bezpłatne porady prawne

Każdy kto potrzebuje skorzystać z usług prawniczych a nie może pozwolić sobie na opłacenie profesjonalnego pełnomocnika, może uzyskać pomoc w Uniwersyteckiej Poradni Prawnej KUL.

W ramach poradni działają sekcje: cywilna, rodzinna, finansowa, karna, administracyjna, kanoniczna, uchodźcza oraz mediacji. Bezpłatnych porad udzielają oczywiście studenci prawa, dla których działalność UPP stwarza możliwość uzyskania praktycznych umiejętności w zakresie udzielania klientom porad i rozwiązywania problemów prawnych.

- Studenci należący do UPP mają okazję do zastosowania zdobytej wiedzy teoretycznej w praktyce - wyjaśnia Rafał Kazik z UPP. - Dodatkowo przez zetknięcie się z życiowymi problemami i prawdziwymi klientami, uczą się odpowiedzialności oraz poznają zasady wykonywania zawodu prawnika. 

Bezpłatną poradę prawną można uzyskać w siedzibie UPP przy al. Racławickich 14 pokój 721 A. W poniedziałek od godz. 16 do 18 dyżur pełni sekcja administracyjna, od 18 do 20 sekcja cywilna. We wtorek także od 16 do 18 można uzyskać poradę z zakresu prawa finansowego, a od godz. 18 do 20 z prawa rodzinnego. W środy od godz. 16 do 18 dyżur pełnią specjaliści od prawa karnego, a od 18 do 20 od prawa kanonicznego. W czwartki od godz. 18 do 20 pomoc mogą uzyskać uchodźcy. 

W ramach UPP działa także Centrum Arbitrażu i Mediacji, które udziela porad prawnych w siedzibie przy ul. Chopina 29/11 od poniedziałku do czwartku w godz. od 10 do 16. 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama