Nowy numer 3/2021 Archiwum

Rozstawmy namiot dobroci. Spotkanie biskupów z pracownikami diecezji

Zbliżające się święta to okazja do wielu spotkań i składania sobie życzeń. Tradycyjnie lubelscy biskupi podzielili się opłatkiem z pracownikami diecezjalnych instytucji.

Msza św. pod przewodnictwem abp Stanisława Budzika rozpoczęła doroczne spotkanie świąteczne księży i świeckich, którzy pracują w różnych diecezjalnych instytucjach, poczynając od wydziałów kurii biskupiej, przez media, wydawnictwo Gaudium, Caritas, po pracowników administracyjnych.

Zwracając się do zebranych abp Budzik zwrócił uwagę na to by czerpać wzory w życiu z ludzi, którzy osiągnęli świętość. Wśród nich jest brat Albert Chmielowski, którego rok właśnie się zakończył.

- To człowiek, o którym można powiedzieć, że był dobry jak chleb. W kontekście świąt Bożego Narodzenia, gdy wszystkie oczy kierują się w stronę Betlejem, warto przypomnieć, że słowo "Betlejem", znaczy  właśni dom chleba, czy też namiot chleba. To wskazówka dla nas, byśmy i my dla naszych bliskich, ale także dla współpracowników czy po prostu innych ludzi byli dobrzy jak chleb. Święta to okazja do spotkania, ale też i do przebaczenia, jeśli jest taka potrzeba, do pojednania, zabliźnienia ran, by mógł w sercu zapanować prawdziwy pokój, którego wszystkim życzę - mówił abp Stanisław.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama