Nowy numer 3/2021 Archiwum

Wielkie święto w parafii Świętej Rodziny w Lublinie

31 grudnia papieska parafia na lubelskich Czubach obchodzić będzie jubileusz 35-lecia swojego istnienia. W tym dniu przypada także odpust parafialny.

Kościół na Czubach znają wszyscy. To tu w 1987 r. Mszę św. sprawował Jan Paweł II. Tutaj też od przeszło 20 lat odbywa się międzynarodowy festiwal organowy. 

Wiosną 1982 r. ówczesny biskup lubelski Bolesław Pylak otrzymał od wojewody lubelskiego Tadeusza Wilka przyrzeczenie na piśmie o budowie obiektów sakralnych w na Czubach - nowej dzielnicy Lublina zamieszkałej już wówczas przez ok. 6 tys. ludzi. Prowadzenie prac budowlanych oraz organizowanie ośrodka duszpasterskiego powierzono ks. Ryszardowi Jurakowi.

13 grudnia 1982 r. biskup Pylak powołał do życia Samodzielny Ośrodek Duszpasterski pod wezwaniem Świętej Rodziny. Ośrodek działał w ramach Dekanatu Lublin Miasto, będąc filią parafii św. Teresy.

Rektorem ośrodka został dotychczasowy organizator i budowniczy ks. Ryszard Jurak. Z ofiar i zbiórek parafian wyposażono kaplicę w niezbędny sprzęt i szaty liturgiczne. Święta Bożego Narodzenia 1982 r. odbyły się już w nowym ośrodku. 

Dziś po 35 latach od tego wydarzenia, parafia zaprasza na wspólne świętowanie. 

Program Uroczystości 35-lecia i odpustu parafialnego
31 grudnia 2017 r.

 8.30 -  Msza św. w intencji wszystkich małżeństw obchodzących Jubileusz Małżeństwa – pod przewodnictwem Ks. Abp Stanisława Wielgusa.
10.00 - Msza św. z udziałem scholi dziecięcej
11.30 - Suma Odpustowa z udziałem chóru „Familia” - pod przewodnictwem ks. bp. Antoniego Pacyfika Dydycza
18.00 - Msza Św. - pod przewodnictwem ks. bp  Artura Mizińskiego, Sekretarza Generalnego Konferencji Episkopatu Polski
19.00 - Koncert Noworoczny Stanisława Soyki

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama