Nowy numer 22/2020 Archiwum

Wielkie święto w parafii Świętej Rodziny w Lublinie

31 grudnia papieska parafia na lubelskich Czubach obchodzić będzie jubileusz 35-lecia swojego istnienia. W tym dniu przypada także odpust parafialny.

Kościół na Czubach znają wszyscy. To tu w 1987 r. Mszę św. sprawował Jan Paweł II. Tutaj też od przeszło 20 lat odbywa się międzynarodowy festiwal organowy. 

Wiosną 1982 r. ówczesny biskup lubelski Bolesław Pylak otrzymał od wojewody lubelskiego Tadeusza Wilka przyrzeczenie na piśmie o budowie obiektów sakralnych w na Czubach - nowej dzielnicy Lublina zamieszkałej już wówczas przez ok. 6 tys. ludzi. Prowadzenie prac budowlanych oraz organizowanie ośrodka duszpasterskiego powierzono ks. Ryszardowi Jurakowi.

13 grudnia 1982 r. biskup Pylak powołał do życia Samodzielny Ośrodek Duszpasterski pod wezwaniem Świętej Rodziny. Ośrodek działał w ramach Dekanatu Lublin Miasto, będąc filią parafii św. Teresy.

Rektorem ośrodka został dotychczasowy organizator i budowniczy ks. Ryszard Jurak. Z ofiar i zbiórek parafian wyposażono kaplicę w niezbędny sprzęt i szaty liturgiczne. Święta Bożego Narodzenia 1982 r. odbyły się już w nowym ośrodku. 

Dziś po 35 latach od tego wydarzenia, parafia zaprasza na wspólne świętowanie. 

Program Uroczystości 35-lecia i odpustu parafialnego
31 grudnia 2017 r.

 8.30 -  Msza św. w intencji wszystkich małżeństw obchodzących Jubileusz Małżeństwa – pod przewodnictwem Ks. Abp Stanisława Wielgusa.
10.00 - Msza św. z udziałem scholi dziecięcej
11.30 - Suma Odpustowa z udziałem chóru „Familia” - pod przewodnictwem ks. bp. Antoniego Pacyfika Dydycza
18.00 - Msza Św. - pod przewodnictwem ks. bp  Artura Mizińskiego, Sekretarza Generalnego Konferencji Episkopatu Polski
19.00 - Koncert Noworoczny Stanisława Soyki

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama