Nowy numer 22/2020 Archiwum

Rzeczywistość budowana na nieufności

Studenci Stosunków Międzynarodowych KUL uczestniczyli w wykładzie szefa lubelskiego „Gościa”.

Studenci I roku Stosunków Międzynarodowych KUL w ramach zajęć z przedmiotu „Komunikowanie społeczne” mieli okazję wysłuchać wykładu zatytułowanego „Osoba w świecie totalnej komunikacji i manipulacji – czyli codzienność współczesnych nomadów w rzeczywistości budowanej na nieufności”. Spotkanie zakończyło się ożywioną dyskusją.

Rzeczywistość budowana na nieufności   Ks. dr Rafał Pastwa, szef redakcji lubelskiego "Gościa" podczas spotkania ze studentami - Osoba zapraszana wnosi zawsze coś praktycznego, bo ja realizuję treści teoretyczne, zgodnie z syllabusem. Ks dr Rafał Pastwa powiedział o komunikowaniu z zupełnie innej strony. Ja mówię o komunikowaniu publicznym, politycznym, organizacyjnym – natomiast temat zaproponowany przez ks. redaktora był szerszym zagadnieniem, które wybiegało poza program. Zatem studenci dostali coś innego, pogłębionego. Po ich reakcji widziałam, że byli bardzo zadowoleni. To było dla nich coś nowego, pytania pokazały, że się otworzyli – mówi dr Agnieszka Łukasik-Turecka z Katedry Teorii Polityki KUL.

- Ta grupa studentów jest dość dynamiczna, aktywna i otwarta. Bardzo zgrana ponadto. Tworzą ją osoby z Ukrainy, Polski, ale też studenci z Białorusi – precyzuje dr Łukasik-Turecka.

Podczas wykładu studenci usłyszeli o Raporcie Edelmana i poziomie nieufności badanych osób z 28 krajów wobec czterech typów instytucji, o nieufności wobec mediów, także mediów społecznościowych. Prowadzący zachęcał do postawy słuchania drugiej strony i rozmowy oraz poszukiwania wiedzy, aby unikać „wyobrażonych” zagrożeń.

Ze strony studentów padały pytania dotyczące dobrego dziennikarstwa, prób odzyskania zaufania indywidualnego i społecznego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • Anonim (konto usunięte)
    25.01.2018 21:53
    Nieufność to podstawa, im większe ryzyko tym większa nieufność. Nieufność wobec mediów jest konieczna dla każdego.
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama