GN 21/2020 Archiwum

Lubelski deptak w nowej odsłonie już w połowie maja

To firma Strabag przebuduje część Krakowskiego Przedmieścia od pl. Litewskiego do Ratusza. Prace właśnie ruszają.

Nowy deptak ma być przedłużeniem zrewitalizowanego placu Litewskiego, rozwiązania funkcjonalne i materiały mają korespondować z tymi zastosowanymi na placu m.in. w zakresie nawierzchni czy dostosowania do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Wzdłuż deptaka będą ustawione ławki wokół drzew, miejsca na ogródki kawiarniane, przy Bramie Krakowskiej pojawią się nowe drzewa. W tym miejscu zostanie również poszerzone przejście dla pieszych, zaś na odcinku od ul. Bajkowskiego do przystanku przy ul. Królewskiej zostanie zwiększona przestrzeń publiczna, dzięki wygaszeniu bus pasa i zawężeniu jezdni.

Dokumentacja projektowa przewiduje budowę instalacji nawadniających nową zieleń, oświetleniowych, teletechnicznych i kanalizacji deszczowej. Cała przestrzeń placu będzie objęta miejskim monitoringiem.

Chociaż pracom będą towarzyszyły utrudnienia w ruchu, to jednak deptak nie zostanie zamknięty. 

Koszt prac to prawie 13 mln zł. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama