Nowy numer 48/2020 Archiwum

To nie był wymuskany święty!

Duszpasterstwo Akademickie KUL organizuje oryginalne wydarzenie otwierające na osobę niezwykłego świętego. Przewodnikiem trzydniowych spotkań duchowych będzie ciekawy jezuita.

Trzydniowe, oryginalne wydarzenie ojcowie jezuici odpowiedzialni za Duszpasterstwo Akademickie KUL zaplanowali na 23, 24 i 25 lutego. Związane jest to z faktem, że rok 2018 jest obchodzony w Kościele w Polsce jako Rok Świętego Stanisława Kostki.

Wszyscy zainteresowani, zwłaszcza studenci lubelskich uczelni zaproszeni są na to spotkanie.

Przewodnikiem będzie jezuita, o. Paweł Brożyniak, dyrektor Liceum jezuickiego im. św. Stanisława Kostki w Krakowie.

Znany jest z ciekawego i treściwego sposobu przemawiania, posiada ogromną wiedzę na temat Stanisława Kostki. To nie był wymuskany święty!   o. Paweł Brożyniak swmariamagdalena.pl Jest zwolennikiem tego, by społecznym wkładem Kościoła byli współcześnie ludzie pełni pasji i entuzjazmu. Jak podkreśla w licznych wywiadach, dla niego, zakonnika i dyrektora liceum, św. Stanisław Kostka to człowiek, który odkrywa w sobie wielkie pragnienie i chce je zrealizować. Dlatego należy się spodziewać ciekawego słowa i owocnych przeżyć.

Wiadomo już, że w piątek 25 lutego w kościele akademickim KUL zaplanowano nabożeństwo Drogi Krzyżowej ze św. Stanisławem Kostką pod przewodnictwem o. Pawła Brożyniaka.

W sobotę 26 lutego w godzinach popołudniowych w Centrum Transferu Wiedzy KUL (budynek naprzeciw kościoła akademickiego) odbędzie się konferencja, którą także poprowadzi o. Paweł.

Natomiast w niedzielę 27 lutego podczas każdej Mszy św. w kościele akademickim o. Paweł Brożyniak wygłosi homilię w duchu św. Stanisława Kostki. Porządek Mszy św. niedzielnych w kościele akademickim KUL: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 17.00, 19.00, 20.30.

- W tym roku mija 450. rocznica śmierci św. Stanisława Kostki. Dlatego organizując to trzydniowe spotkanie, chcemy przybliżyć jego osobę i pokazać, że to był prawdziwy święty, a nie taki cukierkowy. Myślę, że studenci i wszyscy, którzy zechcą uczestniczyć w tych wydarzeniach wiele zyskają - tłumaczy o. Michał Masłowski, jezuita i duszpasterz akademicki na KUL.

Szczegóły dotyczące tematy konferencji i godziny jej rozpoczęcia podamy już niebawem.


- „(…) ważnym motywem ogłoszenia roku 2018 Rokiem Świętego Stanisława Kostki jest także zwołany na październik w Rzymie Synod Biskupów, poświęcony młodzieży i rozeznawaniu powołania. Dobre przygotowanie do tego Synodu jest wspólnym zadaniem dla duszpasterzy, rodziców i wychowawców, a także młodzieży, której przez całe stulecia patronował i nadal patronuje św. Stanisława Kostka. W 100. rocznicę odzyskania niepodległości nie zapominajmy również, że już w 1674 roku, a więc jeszcze przed kanonizacją bł. Stanisława Kostki, papież Klemens X ogłosił go patronem Korony Polskiej i Wielkiego Księstwa Litewskiego” - podkreślili biskupi w ostatnim liście, który odczytywano 14 stycznia 2018 r.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama