Nowy numer 22/2020 Archiwum

Ministranci i lektorzy w lubelskim seminarium

Już po raz piąty w tym roku duszpasterskim przedstawiciele Liturgicznej Służby Ołtarza z naszej archidiecezji odwiedzili seminarium duchowne.

Starsi ministranci i lektorzy z całej archidiecezji od początku roku szkolnego odwiedzają mury lubelskiego seminarium i mieszkających tam kleryków. - To forma budzenia powołań w naszej archidiecezji - mówi Archidiecezjalny Duszpasterz Ministrantów i Lektorów ks. Marcin Grzesiak.

Do seminarium przybywa jednorazowo ok 60 ministrantów z poszczególnych dekanatów. Przyjeżdżają ze swoimi duszpasterzami, by wspólnie modlić się Nieszporami, zwiedzić seminaryjne mury i razem z alumnami zjeść kolację.

- To sposób na zawiązanie wspólnoty modlitewnej między Liturgiczną Służbą Ołtarza a klerykami - stwierdza ks. Marcin. - Ministranci mają też okazję poznać drogi formacji kapłańskiej w seminarium. Mogą nie tylko zobaczyć miejsce modlitwy i posiłków alumnów, ale także jak mieszkają - dodaje. 

W czasie ostatniego zjazdu w tym roku pracy duszpasterskiej lubelskie seminarium odwiedzili ministranci z dekanatów: Bełżyce, Garbów, Kazimierz Dolny, Opole Lubelskie i Puławy. Modlitwę z alumnami poprzedziła konferencja poprowadzona przez prefekta Metropolitalnego Seminarium Duchownego ks. Pawła Bartoszewskiego oraz świadectwo kleryka z trzeciego roku. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama