GN 42/2020 Archiwum

To rzadka okazja, aby usłyszeć "Siedem ostatnich słów Chrystusa na Krzyżu"

Nadchodzące wydarzenie stało się już wizytówką miasta. W żaden sposób nie wolno przegapić Wielkanocnego Festiwalu L. van Beethovena.

Dwa poprzednie lata pokazały, że wydarzenia w CSK w Lublinie cieszą się powodzeniem mieszkańców całego regionu, a także gości z całej Polski. Dziś po kulturę wysoką mogą sięgnąć wszyscy, o ile nie spóźnią się z zakupem biletów, albo nie przegapią darmowych wydarzeń.

Koncerty w ramach Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena odbędą się pod patronatem honorowym abp. Stanisława Budzika, metropolity lubelskiego. W programie odbędzie się także koncert z okazji 70-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a Izraelem, pod patronatem honorowym Anny Azari, ambasadora Izraela w Polsce.

- Festiwal to szansa by usłyszeć najpiękniejsze utwory Beethovena, Hydna, Mozarta i to w najlepszym wykonaniu. Mamy ogromną satysfakcję, że te wspaniałe koncerty odbywają się właśnie w Centrum Spotkania Kultur i w archikatedrze lubelskiej – mówi Piotr Franaszek, dyrektor CSK. Dodaje, że koncert w archikatedrze z udziałem Szymanowski Quartet, który wykona m. in. "Siedem ostatnich słów Zbawiciela na Krzyżu" Hydna– będzie otwarty dla publiczności.

Pierwszego dnia festiwalu, 21 marca o godz. 19.00 w sali operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, po raz pierwszy w Polsce wystąpi Israel Camerata Orchestra Jerusalem. Zagrany zostanie także II Koncert fortepianowy B-dur op. 19 Ludwiga van Beethovena, Al Naharot Bavel (Nad brzegami Babilonu) op. 33, Marca Lavryego oraz Symfonia g-moll K. 550 Wolfganga Amadeusza Mozarta. W koncercie wystąpi jeden z najwybitniejszych pianistów polskich młodego pokolenia Szymon Nehring.

To rzadka okazja, aby usłyszeć "Siedem ostatnich słów Chrystusa na Krzyżu"   JoAnn Falletta CSK Natomiast 22 marca w sali operowej Centrum Spotkania Kultur o godz. 19.00 wystąpi amerykańska Buffalo Philharmonic Orchestra, która działa nieprzerwanie od 1938 r. Słynna orkiestra zagra pod batutą JoAnn Falletty, uważaną za mistrzynię amerykańskiej muzyki symfonicznej. Na fortepianie zagra wirtuoz Conrad Tao.

To rzadka okazja, aby usłyszeć "Siedem ostatnich słów Chrystusa na Krzyżu"   Jakub Szymczuk /Foto Gość Z kolei w piątek 23 marca o godz. 20.00 w archikatedrze lubelskiej Szymanowski Quartet wykonają utwór „Siedem ostatnich słów Chrystusa na Krzyżu“ Józefa Haydna. Koncert jest wydarzeniem otwartym. Szymanowski Quartet od niemal 20 lat prowadzi międzynarodową działalność koncertową, będąc stałym gościem na waznych scenach wielu krajów świata. Zaliczany jest do ekskluzywnego grona najpopularniejszych kwartetów smyczkowych na świecie.

Bilety na koncerty w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie można nabyć poprzez stronę internetową www.spotkaniakultur.com oraz w kasie SCK. Natomiast koncert w archikatedrze lubelskiej jest wydarzeniem otwartym, można w nim uczestniczyć bezpłatnie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama