Nowy numer 23/2020 Archiwum

Studenci prawa kanonicznego KUL najlepsi w Polsce

Studenci z Lublina zwyciężyli w VIII Ogólnopolskim Konkursie Prawa Kanonicznego, którego finał odbył się 7 marca na UKSW w Warszawie.

Konkurs zorganizowany był przez koło naukowe studentów i doktorantów prawa kanonicznego UKSW i składał się z czterech części: pisemnego testu, odpowiedzi ustnych na wskazane przez komisję zagadnienia, pytania opisowego oraz kazusu, a uczestnicy byli oceniani zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. 

- Konkurs odbywa się już od ośmiu lat i co roku dotyczy innej części kodeksu - informuje dr Lidia Fiejdasz-Buczek opiekun naukowy drużyny. - Zazwyczaj bierze w nim udział sześć drużyn, jednak w tym roku ze względu na trudną tematykę - prawo kanonizacyjne - do zmagań konkursowych przystąpiły jedynie cztery ekipy: z krakowskiego UJ, poznańskiego UAM, UKSW oraz nasza. Nie ukrywam, że KUL ma najdłuższą tradycję jeśli chodzi o prawo kanonizacyjne, bo zajmujemy się nim już od lat 70., mimo to moi studenci bardzo długo i rzetelnie przygotowywali się do konkursu - podkreśla pani doktor Fiejdasz-Buczek. 

I miejsce w rywalizacji grupowej zdobyła lubelska drużyna w składzie: Malwina Kędracka i Sabina Karp (studentki IV i V roku prawa kanonicznego) oraz Kamil Niedziałkowski (student IV roku). Indywidualnie najlepsza w Polsce spośród dwunastu uczestników konkursu okazała się Malwina Kędracka, a III miejsce w tej kategorii zajęła Sabina Karp. Natomiast IV miejsce przypadło Kamilowi Niedziałkowskiemu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama