Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Studenci prawa kanonicznego KUL najlepsi w Polsce

Studenci z Lublina zwyciężyli w VIII Ogólnopolskim Konkursie Prawa Kanonicznego, którego finał odbył się 7 marca na UKSW w Warszawie.

Konkurs zorganizowany był przez koło naukowe studentów i doktorantów prawa kanonicznego UKSW i składał się z czterech części: pisemnego testu, odpowiedzi ustnych na wskazane przez komisję zagadnienia, pytania opisowego oraz kazusu, a uczestnicy byli oceniani zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. 

- Konkurs odbywa się już od ośmiu lat i co roku dotyczy innej części kodeksu - informuje dr Lidia Fiejdasz-Buczek opiekun naukowy drużyny. - Zazwyczaj bierze w nim udział sześć drużyn, jednak w tym roku ze względu na trudną tematykę - prawo kanonizacyjne - do zmagań konkursowych przystąpiły jedynie cztery ekipy: z krakowskiego UJ, poznańskiego UAM, UKSW oraz nasza. Nie ukrywam, że KUL ma najdłuższą tradycję jeśli chodzi o prawo kanonizacyjne, bo zajmujemy się nim już od lat 70., mimo to moi studenci bardzo długo i rzetelnie przygotowywali się do konkursu - podkreśla pani doktor Fiejdasz-Buczek. 

I miejsce w rywalizacji grupowej zdobyła lubelska drużyna w składzie: Malwina Kędracka i Sabina Karp (studentki IV i V roku prawa kanonicznego) oraz Kamil Niedziałkowski (student IV roku). Indywidualnie najlepsza w Polsce spośród dwunastu uczestników konkursu okazała się Malwina Kędracka, a III miejsce w tej kategorii zajęła Sabina Karp. Natomiast IV miejsce przypadło Kamilowi Niedziałkowskiemu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy