Nowy numer 22/2020 Archiwum

Chleb dobroci do koszyczka i na wielkanocne śniadanie

W Wielkim Tygodniu lubelska Caritas rozprowadza "Chleb dobroci". To już tradycja wpisana na stałe w przygotowania do świąt Wielkiej Nocy. Każdy kto go kupi pomaga zapewnić posiłek potrzebującym.

Akcja „Chleb dobroci” polega na dystrybucji symbolicznego chlebka oznaczonego logo Caritas. Dzięki temu nasza organizacja pozyskuje środki finansowe na pomoc żywnościową dla potrzebujących mieszkańców archidiecezji lubelskiej – wyjaśnia Mateusz Jocek rzecznik lubelskiej Caritas.

Zdecydowana większość wiernych zanosi Chleb Dobroci wraz z innymi pokarmami w Wielką Sobotę do kościoła, a w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego zostaje on spożyty podczas wielkanocnego śniadania.

W tym roku dodatkowo Darczyńcy będą mieli możliwość zakupienia Paschalików, świec w kształcie walca z wizerunkiem Baranka Bożego, z których dochód także zostanie przeznaczony dla potrzebujących.

W 2017 roku, dzięki hojności Darczyńców Caritas Archidiecezji Lubelskiej rozprowadziła ponad 33 tysiące chlebków. Środki zostały przeznaczone na zakup paczek żywnościowych dla podopiecznych Caritas.

Chleb Dobroci oraz Paschaliki, w okresie Wielkiego Tygodnia można nabywać w parafiach archidiecezji lubelskiej, w Centrali Caritas Archidiecezji Lubelskiej przy Al. Unii Lubelskiej 15 oraz przy kościele Ojców Kapucynów na Krakowskim Przedmieściu w Lublinie.

 Gorąco zachęcamy do włączenia się w akcję.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama