Nowy numer 3/2021 Archiwum

Był aktywnym, radosnym księdzem. Jego pogrzeb odbył się 4 kwietnia w Zamościu

Ksiądz Krystian Kotulski zmarł w Wielki Piątek. Nadal nie podano przyczyny jego śmierci.

Pod koniec Liturgii Wielkiego Piątku w kościele Andrzeja Boboli w Kosobudach, na terenie diecezji zamojsko-lubaczowskiej, wikariusz - ksiądz Krystian Kotulski nagle zasłabł. Przewieziono go do szpitala Jana Pawła II w Zamościu. Zmarł kwadrans po godzinie 21.00 w Wielki Piątek 30 marca 2018 r. Miał 31 lat. Nadal nie podano przyczyny jego śmierci.

W ubiegym roku ks. Krystian podjął stałą współpracę z Katolickim Radiem Zamość jako jeden z prowadzących audycję „Nocna zmiana” i audycję „Misja specjalna”. Był znany jako przewodnik Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę i współorganizator „Ekstremalnej Drogi Krzyżowej”. Zaangażowany był w posługę młodzieży i wspólnocie Galilea.

Jego pogrzeb odbył się 4 kwietnia o godz. 13.00 w kościele Świętej Bożej Opatrzności w Zamościu. Po Mszy św. złożono ciało ks. Krystiana w grobie na cmentarzu komunalnym.

Czytaj także:

W wieku 31 lat zmarł ks. Krystian Kotulski


Krystian Kotulski urodził się 29 kwietnia 1986 r. w Zamościu. Studiował teologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Święcenia kapłańskie przyjął 4 czerwca 2011 r. w katedrze zamojskiej z rąk bp. Wacława Depo. Posługiwał najpierw jako wikariusz w parafii Lipsko koło Zamościa od czerwca 2011 r. do 19 września 2015 r., następnie od 20 września 2015 r. w parafii Kosobudy.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama