Nowy numer 3/2021 Archiwum

Koncert charytatywny na leczenie i rehabilitację dziesięcioletniej Agaty

To zachęta do racjonalnego pomagania i do muzykowania – jak podkreślają przedstawicielki Stowarzyszenia Unia Absolwentów.

- Agata Gąsiorowska ma zaledwie dziewięć lat, od urodzenia zmaga się z porażeniem mózgowo-dziecięcym oraz padaczką lekooporną, której nie można wyleczyć, jedynie wspomagać farmakologicznie. Kiedy inne dzieci biegają, ona nie może chodzić. Gdy opowiadają swoim rodzicom o kolejnym dniu w szkole, ona nie może wypowiedzieć ani jednego słowa, wyrazić radości i szczęścia, ani bólu. Gdy jej rówieśnicy narzekają, że po raz kolejny muszą jeść posiłek, który im nie smakuje, Agata jest karmiona tylko dojelitowo. Kolejne wizyty u specjalistów, zabiegi w szpitalach i rehabilitacja - to codzienność dla dziewczynki. A to, co Agata wypracuje w czasie rehabilitacji zostaje zniszczone przez powracające napady padaczkowe. Dlatego chcemy wesprzeć Agatę, bo zarówno ona jak i jej najbliżsi walczą o każdy dzień – mówią organizatorki koncertu charytatywnego, który odbędzie się 14 kwietnia o godz. 18.00 w sali koncertowej Radia Lublin.

Koncert charytatywny na leczenie i rehabilitację dziesięcioletniej Agaty   Od lewej: Karolina Ważna, Agata Czernic i Anna Kędzierska z III LO w Lublinie Unia Absolwentów Zebrane podczas imprezy pieniądze pozwolą na sfinansowanie kosztownej rehabilitacji ruchowej, logopedycznej oraz sensorycznej. - Rehabilitacja sensoryczna oraz ruchowa jest bardzo kosztowna, jednak przynosi duże efekty. Poprzez to wydarzenie chcemy także wpłynąć na rozwój kultury lubelskiej, zachęcić mieszkańców Lublina do pomagania, ale także do wspólnego muzykowania – wyjaśniają organizatorki.

Bilety na koncert można nabyć w sekretariacie III LO w Lublinie przy pl. Wolności, w dniu koncertu w Radiu Lublin przy specjalnie utworzonym stoisku oraz bezpośrednio u organizatorek: Oli Bartoszcze, Agaty Czernic, Magdaleny Szymańskiej, Karoliny Ważnej.

- Poprzez koncert na rzecz wsparcia leczenia Agaty chcemy również promować miasto, zapraszając do udziału lubelskich wykonawców, m.in.: Łukasza Jemiołę, Piotra Selima, Urszulę Wąsowską czy chór Kantylena – podkreślają pomysłodawczynie akcji.

- Jesteśmy uczennicami III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie. Dzięki stowarzyszeniu, które działa przy naszej szkole i posiada osobowość prawną, mamy możliwość organizowania przedsięwzięć społecznych i charytatywnych. W październiku ubiegłego roku dowiedziałyśmy się o sytuacji chorej Agatki od jednej z naszych nauczycielek, która osobiście zna jej rodzinę. Postanowiłyśmy zorganizować projekt, dzięki któremu nie tylko uzbieramy środki finansowe potrzebne na leczenie dziewczynki - podkreśla Anna Kędzierska, koordynatorka wydarzenia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama