Nowy numer 3/2021 Archiwum

Muniek Staszczyk zagra w więzieniu

20 kwietnia w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim wystąpi lider zespołu T. Love. Każdy, kto chciałby wziąć udział w tym niecodziennym wydarzeniu, może przystąpić do licytacji wejściówki.

Będzie to już drugi występ Muńka Staszczyka dla skazanych przebywających w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim. - Pierwszy raz udało nam się zorganizować koncert T.Love w 2014 r. - opowiada por. Łukasz Pruchniak, rzecznik prasowy więzienia. - Zespół wystąpił wtedy całkowicie za darmo. 

Cztery lata temu por. Pruchniak w jednym utworze dołączył do zespołu jako gitarzysta basowy. Tym razem będzie jedynym muzykiem, który zaakompaniuje wokaliście. - To spotkanie to zdecydowanie efekt listu, który jeden z osadzonych napisał do pana Staszczyka - informuje Łukasz Pruchniak. - Ten odezwał się do nas z zapytaniem czy może przyjechać i spotkać się z osadzonymi. Zapytał także czy będę mógł mu towarzyszyć od strony muzycznej. Oczywiście zgodziłem się, bo w takich sytuacjach się nie odmawia, tym bardziej Muńkowi, ale nie ukrywam, że trochę jestem przerażony - śmieje się porucznik Pruchniak. 

Władze Zakładu Karnego postanowiły wykorzystać fakt, że lider T.Love chce zagrać w więzieniu, podobnie jak wcześniej - zupełnie za darmo, i zaplanowały zorganizowanie akcji charytatywnej. - Chcemy wesprzeć Kingę Bartoszcze, 15-letnią mieszkankę gminy Niedrzwica Duża, chorą na czterokończynowe porażenie mózgowe - wyjaśnia rzecznik zakładu. - Ogłosiliśmy więc możliwość wylicytowania dwóch dwuosobowych karnetów na to wydarzenie - dodaje. 

Każdy więc, kto jest wielbicielem twórczości Muńka Staszczyka, może wziąć udział w licytacji wejściówki, aby spotkać się z muzykiem w niecodziennych okolicznościach.

W licytacji karnetów mogą wziąć udział osoby pełnoletnie, nie skazane za popełnione umyślnie przestępstwo. Licytacja zakończy się 19 kwietnia o godzinie 12.00. Aukcja odbywa się na facebooku Gminnego Ośrodka Kultury w Niedrzwicy Dużej. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama