Nowy numer 2/2021 Archiwum

Nabożeństwo o uzdrowienie z egzorcystą

Odbywa się od blisko 17 lat w każdą czwartą sobotę miesiąca w miejscu, które od wieków słynie z cudów.

Ludzie do Wąwolnicy przybywają każdego dnia. Często z bardzo daleka. Najwięcej pielgrzymów dociera we wrześniu na uroczystości odpustowe. Jednak rzesza wiernych przybywa tu także w czwartą sobotę każdego miesiąca, by wziąć udział najpierw we Mszy św. a później w nabożeństwie o uzdrowienie duszy i ciała sprawowanym przez słynnego w naszej archidiecezji egzorcystę ks. infułata Jana Pęzioła. 

- Cywilizacja laicka przełomu XX i XXI w. wypłukuje z wielu ludzkich sumień wartości duchowe - mówi ks. infułat. - Obok dobrych wartości istnieją także złe. Współczesny człowiek, często nie uświadamiając sobie ich obecności, nie zabezpiecza się przed nimi,  co więcej - otwiera się na nie beztrosko. Zło wchodzi w życie człowieka i czyni wielkie spustoszenie duchowe, psychiczne i fizyczne - podkreśla.

Jak wyjaśnia egzorcysta, Kościół, działając mocą Chrystusa, idzie z pomocą tym ludziom, ogarniając ich troską duszpasterską. Jedną z form takiego duszpasterstwa jest nabożeństwo o uzdrowienie duchowe i uwolnienie od wpływów złego ducha.

Wąwolnica to miejsce wielu wylanych łez przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej, łez radości, żalu, nawrócenia i przede wszystkim uzdrowienia. 

Najbliższe nabożeństwo już 28 kwietnia. Szczegółowy program: 

17.30 - Różaniec w Kaplicy Matki Bożej
18.00 - Msza św. w bazylice, sprawowana w intencjach polecanych przez wiernych. Intencje można składać w kancelarii parafialnej lub bezpośrednio przed Mszą św. przynieść do zakrystii w bazylice.
Po Mszy św., ok. godz. 19.15 - Nabożeństwo błagalne o uzdrowienie zakończone ok. godz. 21.00 indywidualnym błogosławieństwem z nałożeniem rąk.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama