Nowy numer 2/2021 Archiwum

Studencka pielgrzymka jubileuszowa do Włoch

Pielgrzymka studencka w 100-lecie KUL szlakiem bł. Piotra Jerzego Frassatiego, patrona studentów. Można zgłaszać intencje.

W najbliższy poniedziałek 23 kwietnia wyruszy studencka pielgrzymka do Włoch, wpisana w obchody 100-lecia KUL. Program obejmuje wizytę w Rzymie, Watykanie, Padwie, Turynie, Pollone i Oropie. Równolegle do pielgrzymki studenckiej do Rzymu uda się oficjalna delegacja reprezentująca katolicki uniwersytet.

Głównym celem wyprawy jest dziękczynienie przy grobie świętego Jana Pawła II – wieloletniego profesora KUL, jak również udział w środowej audiencji z papieżem Franciszkiem oraz wizyta na Uniwersytecie Gregoriańskim. Studencka pielgrzymka jubileuszowa do Włoch   W najbliższy poniedziałek 23 kwietnia wyruszy studencka pielgrzymka do Włoch wpisana w obchody 100-lecia KUL Roman Koszowski /Foto Gość Również, jak oznajmił ks. prof. Krzysztof Góźdź, oficjalna delegacja z abp. Stanisławem Budzikiem oraz rektorem KUL ks. prof. Antonim Dębińskim wręczy emerytowanemu papieżowi Benedyktowi XVI nowy tom jego „Opera omnia” oraz wszystkie jego dzieła do tej pory wydane w języku polskim.

Niezwykłym elementem wyprawy studentów będzie przemierzenie szlaku związanego szczególnie z postacią bł. Piotra Frassatiego. Grupa licząca ponad 50 osób to przede wszystkim studenci zaangażowani w Duszpasterstwo Akademickie KUL. Towarzyszyć im będą również o. Paweł Bucki SJ, duszpasterz akademicki KUL, oraz siostra zakonna. Do przemierzenia mają prawie 5 tys. km, jednak pragnienie pielgrzymowania już teraz dodaje im sił i radości. Codzienna Eucharystia, wspólne śpiewy i wspaniały czas zwiedzania wynagrodzą zapewne wszelki trud.

Grupa, co ważne, przyjmuje intencje, które zawiezie do nawiedzanych miejsc świętych. Intencje można przesyłać na adres: duszpasterstwo.kul@gmail.com.

Już teraz zapraszamy do śledzenia fotorelacji z pielgrzymki studentów związanych z Duszpasterstwem Akademickim KUL w naszym serwisie internetowym lubelskiego „Gościa Niedzielnego” i na naszym facebookowym profilu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama