Nowy numer 3/2021 Archiwum

Startuje multimedialna fontanna w Lublinie (harmonogram pokazów)

Po zimowej przerwie ruszają ponownie pokazy na multimedialnej fontannie na placu Litewskim. Na maj zaplanowano 9 pokazów.

Zgodnie z zasadą przyjętą w poprzednim roku, większa ilość pokazów będzie miała miejsce przy okazji dużych festiwali czy wydarzeń kulturalnych. Planowane jest wprowadzenie nowych pokazów na miesiące letnie, kiedy mieszkańcy spędzają więcej czasu w przestrzeni miejskiej, a Lublin licznie odwiedzają turyści. Wstępnie zaplanowanych jest około 40 pokazów do końca września, jednak szczegółowy harmonogram będzie tworzony na bieżąco, z miesiąca na miesiąc.

Harmonogram na maj:

  1. czwartek (3 maja) 21:30 Sen o mieście / Sezon Lublin
  2. piątek (4 maja) 21:30 Historia pl. Litewskiego na wesoło / Sezon Lublin
  3. sobota (5maja) 21:30 Wydarzenia kulturalne / Sezon Lublin
  1. piątek (11 maja) 21:30 Historia pl. Litewskiego na wesoło
  2. sobota (12 maja) 21:30 Sen o mieście
  1. piątek (18 maja) 21:30 Sen o mieście
  2. sobota (19 maja) 21:30 Wydarzenia kulturalne
  1. piątek (25 maja) 21:30 Sen o mieście
  2. sobota (26 maja) 21:30 Historia pl. Litewskiego na wesoło


"Historia placu Litewskiego na wesoło" - to pokaz przygotowany przez Poławiacze Pereł Improv Teatr. Artyści podjęli się nagrania miniatur scenicznych inspirowanych historią placu Litewskiego. Z uśmiechem i przekornie przedstawiają 5 scen z placu Litewskiego i 5 najważniejszych wydarzeń, które ich zdaniem odmieniły oblicze centrum Lublina.

„Sen o Mieście” - to 20-minutowa inscenizacja nawiązująca do widowiska teatralnego w reżyserii Janusza Opryńskiego, prezentowanego podczas obecności Lublina we Wrocławiu w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Spektakl jest opowieścią o kluczowych epizodach z historii Lublina. Widowisko zostało zrealizowane przy udziale tancerzy, sztukmistrzów, artystów nowego cyrku – w formie multimedialnej zostanie zaprezentowane w towarzystwie fontann i laserów.

„Wydarzenia Kulturalne” - to prezentacja najważniejszych festiwali i wydarzeń kulturalnych miasta Lublin. Filmy prezentujące lubelskie festiwale są przeplatane pokazami fontann w rytm muzyki i tańca wody.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama