Nowy numer 22/2020 Archiwum

Abp Budzik udzielił dyspensy na piątek 4 maja

To dyspensa od charakteru pokutnego, w tym od zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych.

Abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski, udzielił dyspensy od charakteru pokutnego, w tym od zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych w piątek 4 maja 2018 r. wszystkim wiernym archidiecezji lubelskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie archidiecezji.

Metropolita lubelski zachęcił jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłosierdzia i pobożności.

Nr 194/Gł/2018

DEKRET
o udzieleniu dyspensy od przepisów o wstrzemięźliwości
w dniu 4 maja 2018 r.

 

Biorąc pod uwagę dobro duchowe wiernych, zgodnie z kanonem 87 Kodeksu Prawa Kanonicznego oraz uwzględniając normy zawarte w kanonach 1251 i 1245 KPK udzielam dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych w dniu 4 maja br. wszystkim wiernym Archidiecezji Lubelskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Archidiecezji.


Zachęcam jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłosierdzia i pobożności.

+Stanisław Budzik, Arcybiskup Metropolita Lubelski

ks. Krzysztof Kwiatkowski, kanclerz

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama