Nowy numer 48/2020 Archiwum

Wystaw kaczkę do wyścigu, pomóż dzieciom i wygraj nagrodę

W wielu miastach na świecie wyścig kaczek to już tradycja. Każdego roku startują w nich setki tysięcy gumowych kaczek. Po raz 5. wyścig odbędzie się w Lublinie.

Wyścig Kaczek po raz pierwszy odbył się w Lublinie w 2014 r. i od razu cieszył się wielkim powodzeniem. Dziś jest wspierany przez artystów, prawników, sportowców, oraz wiele osób, które dostrzegają potencjał i znaczenie tej formy aktywności. Całkowity dochód przeznaczony jest na wsparcie dzieci.

Jacek Brzeziński, aktor Provisorium zaprasza na Wyścig Kaczek!
Gość Lubelski

W Wyścigu Kaczek może wziąć udział dosłownie każdy, nawet mieszkaniec odległego zakątka naszej planety. Wystarczy kupić kaczkę i zgłosić ją do wyścigu za pomocą strony internetowej wyscigkaczek.pl lub w stowarzyszeniu „Agape” przy ul. Bernardyńskiej w Lublinie lub w siedzibie fundacji „Skrzydła dla edukacji” w Lublinie. Gumowe kaczki, które można dowolnie przyozdobić, zostaną wrzucone w jednym momencie do Bystrzycy – i popłyną z nurtem w kierunku mety. Pierwszych kilkadziesiąt kaczek, jak również ostatnia, która dotrze na metę – wygrywają nagrodę dla właściciela. A te są cenne i atrakcyjne.

Duck race invitation.
Gość Lubelski

Do tej pory w zawodach wystartowało blisko 5.5 tys. kaczek, które „wypływały” łącznie kwotę 132.660 zł – informują organizatorzy. Środki zostały przeznaczone na dożywianie dzieci, wypoczynek wakacyjny i stypendia naukowe.

Organizatorami tegorocznego wyścigu, który odbędzie się w niedzielę 27 maja na terenach zielonych przy Arenie Lublin są „Agape” i „Skrzydła dla edukacji”. Festyn rozpocznie się o 14.00, o 16.45 rozpocznie się Wyścig Kaczek VIP, o 17.00 główny Wyścig Kaczek. Godzinę później zostaną ogłoszone oficjalne wyniki. Festyn potrwa do 19.00. Atrakcji podczas wydarzenia nikomu nie zabraknie.

Ważne jest również to, że po wyścigu w siedzibie „Agape” przy ul. Bernardyńskiej 5 będzie można odzyskać swoją kaczkę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama