Nowy numer 49/2020 Archiwum

Piotr Tomala, Krzysztof Zanussi, a na koniec Arka Noego

Po raz piętnasty chełmski oddział Civitas Christiana organizuje Dni Kultury Chrześcijańskiej.

Patronatem honorowym Dni Kultury Chrześcijańskiej objął metropolita lubelski abp Stanisław Budzik, prezydent Chełma Agata Fisz, poseł na Sejm RP Grzegorz Raniewicz i Starosta Powiatu Chełmskiego Piotr Deniszczuk.

Wydarzenie zainaugurowała Msza św. 6 maja w bazylice Narodzenia NMP w Chełmie, której przewodniczył ks. Rafał Pastwa kierujący lubelską redakcją „Gościa Niedzielnego”. Powołując się na Ewangelię oraz jeden z utworów poety Adama Zagajewskiego, zachęcał do aktywności na polu „porządkowania świata”. Poszczególne wydarzenia w ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej potrwają od 15 maja do 10 czerwca. Zaplanowano wiele wystaw, projekcji filmowych, oraz liczne spotkania m.in. z Moniką Rogozińską, Emilianem Kamińskim, Krzysztofem Zanussim czy Piotrem Tomalą.

Na zakończenie Dni Kultury Chrześcijańskiej ulicami Chełma przejdzie II Marsz Świętości Życia, który wyruszy spod parafii Św. Rodziny po Mszy św. o godz. 12.00. Natomiast o 14.00 w parku „Na Górce” wystąpi Arka Noego.

– Wiele spotkań będzie miało miejsce w szkołach na terenie Chełma, aby młodzież mogła skorzystać z tej oferty. Nie jest łatwo zebrać środki na takie wydarzenie, ale po raz kolejny udało się nam przy wsparciu wielu osób – podkreśla Tadeusz Boniecki, wiceprzewodniczący CCh w Chełmie.

- Kultura kojarzy mi się niestety z „żebraniem”, a nie powinno w takim mieście, jak Chełm zabraknąć kultury o odcieniu chrześcijańskim – dodaje Boniecki.

Pełny program 15. Dni Kultury Chrześcijańskiej już niebawem w naszym serwisie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama