GN 47/2020 Archiwum

Sanktuarium Maryjne w Chełmie zaprasza do "Szkoły duchowego przebudzenia"

Wyjątkowe rekolekcje, które mają pomóc pielęgnować żywą relację z Bogiem, wzrastać i udoskonalać się, poprowadzi pallotyn ks. Krzysztof Kralka.

- W ubiegłym roku w Chełmie odbyło się Seminarium Odnowy Wiary, w którym uczestniczyło ponad 300 osób - opowiada ks. Paweł Gołofit wikariusz z parafii Narodzenia NMP w Chełmie. - To pokazało nam, że ludzie w Chełmie pragną relacji z Panem Bogiem. Jednak relacja ma to do siebie, że musi się rozwijać, inaczej słabnie. Dlatego w ciągu tego roku organizowaliśmy różne kursy ewangelizacyjne, które mają na celu zbliżać człowieka do Boga, Jego słowa, Jego miłości.

Kolejnym przystankiem, jak zaznacza ks. Paweł, na drodze do świętości są właśnie rekolekcje zatytułowane "Szkoła przebudzenia duchowego", które będą poprowadzone przez ks. Krzysztofa Kralkę. - Ks. Krzysztof pokaże nam kolejne etapy rozwoju duchowego, owoce życia w Duchu Świętym, wytłumaczy, jak bezpiecznie się rozwijać, aby nie zbłądzić - wyjaśnia ks. Gołofit. 

Do uczestnictwa w rekolekcjach, które odbędą się 2 i 3 czerwca w Chełmskim Domu Kultury zaproszeni są wszyscy, którym nie wystarcza "chodzenie po nizinach", a którzy chcą dostać się na "wyżyny duchowe". 

- Po pierwszej ewangelizacji potrzeba postawić kolejny krok, by móc żyć wartościami, miłością, Chrystusem w naszej pracy, na uczelniach w codziennych zachowaniach - mówi ks. Krzysztof. - Kościół na przestrzeni lat wypracował pewne drogi duchowego rozwoju, drogowskazy wiary, którymi nas bezpiecznie prowadzi, ku głębiom życia duchowego - dodaje. 

Planowana tematyka rekolekcji to:

– etapy życia duchowego

– drogi duchowego wzrostu

– życie w Duchu Świętym

– radość chrześcijańska

Zapisy na rekolekcje odbywają się przez stronę internetową www.snepallotyni.pl lub w parafii Narodzenia NMP w Chełmie. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama