Nowy numer 49/2020 Archiwum

Bracia kapucyni będą mieć nowych kapłanów

Święceń prezbiteratu trzem diakonom z lubelskiej Poczekajki w niedzielę Zesłania Ducha Świętego udzieli biskup Antoni Pacyfik Dydycz.

Przyszli neoprezbiterzy do zakonu wstąpili we wrześniu 2008. Śluby wieczyste złożyli 10 stycznia 2016 r., zaś w marcu 2017 przyjęli święcenia diakonatu.

Święcenia przyjmą: br. Dawid Napiwodzki, br. Borys Karczmarzyk, br. Sebastian Piasek. 

Brat Dawid pochodzi ze Szczytna. Urodził się w 1981 r. Przed zakonem ukończył studia z geografii w Toruniu. Obecnie obronił pracę magisterską z teologii na KUL na temat: "Nauka Jezusa o bezżeństwie ( Mt 19,10-12) w kontekście życia monastycznego wspólnoty z Qumran". Jego zainteresowania to: geografia, mapy, Biblia, Qumran, ornitologia. Br. Dawid dotychczas posługiwał w grupach: ministranci, duszpasterstwo młodzieży, FZŚ, grupa modlitwy Ojca Pio.

Br. Borys pochodzi z Mniszka koło Zawichostu. Urodził się w 1984 r. Przed zakonem ukończył studia z architektury krajobrazu w Lublinie. Obecnie obronił pracę magisterską z teologii na KUL na temat: "Przekaz wartości w twórczości ikonograficznej Marcina Fugitivusa Świądra". Interesuje się ikonografią, literaturą, ojcami Kościoła, wspólnotą drogi neokatechumenalnej. Posługiwał w grupach: oaza, duszpasterstwo młodzieży. 

Br. Sebastian pochodzi z Kozienic. Urodził się w 1989 r. Obronił pracę magisterską z teologii na KUL na temat: "Wiara jako rozumna odpowiedź człowieka na poszukiwanie sensu życia w świetle przemówień papieża Benedykta XVI podczas pielgrzymek do Niemiec". Jego zainteresowania to teologia Benedykta XVI, harcerstwo, nowa ewangelizacja, krajoznawstwo. Brat Sebastian posługiwał w grupach: harcerze ZHR, odnowa w Duchu Świętym, grupy AA oraz w oazie. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama