GN 21/2020 Archiwum

Piotr Tomala szefem programu Polski Himalaizm Zimowy

Himalaista z Lublina zastąpił na tym stanowisku Janusza Majera, który złożył swą rezygnację na ręce Polskiego Związku Alpinizmu.

Janusz Majer decyzję o rezygnacji z pełnionej funkcji podjął już tuż po zakończeniem projektu Zimowej Narodowej Wyprawy na K2, chcąc oddać kierowanie projektem w ręce młodszego pokolenia. 

Kandydatura Piotra Tomali na nowego szefa PHZ została przyjęta jednomyślnie. 

Piotr Tomala pochodzi z Lublina. Należy do Lubelskiego Klubu Wysokogórskiego. Organizował i był liderem kilkunastu wypraw w Alpy, Andy, góry Alaski i Himalaje. Wszedł na Mt. McKinley, Aconcangua, Huascaran, Pisco, Alpamayo, Ama Dablam, Island Peak, Cho Oyu, Broad Peak. Wspinał się na Nanga Parbat i Manaslu. Był uczestnikiem wyprawy unifikacyjnej PHZ PZA na Dhaulagiri /2013/ i Broad Peak Middle /2014/. Mieszka w Lublinie, gdzie prowadzi firmę zajmującą się pracami wysokościowymi.

W najbliższym czasie jak poinformował PHZ, zostanie przestawiony zarys kolejnych działań w zakresie Programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020, którego celem w sezonie 2019/2020 będzie pierwsze zimowe zdobycie K2 (8 611 m).

O wyprawie na K2, w której Piotr Tomala wziął udział, pisaliśmy tutaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama