Nowy numer 22/2020 Archiwum

Nowa trasa centralnej procesji Bożego Ciała w Lublinie

W związku z remontem ulicy Królewskiej i Krakowskiego Przedmieścia centralna procesja Bożego Ciała w Lublinie pójdzie zmienioną trasą.

Początek procesji tradycyjnie będzie miał miejsce pod katedrą o godz. 10.00, jednak nie ma możliwości, by przejść tradycyjną trasą z powodu trwających w mieście remontów i zamkniętych ulic Królewskiej i Krakowskiego Przedmieścia. Dlatego procesja od razu z katedry skieruje się przez Bramę Trynitarską na Stare Miasto, gdzie ulicą Rybną i Noworybną przejdzie do Lubartowskiej.

Następnie procesja skręci w ulicę Kowalską, którą przejdzie na plac Zamkowy, gdzie będzie miała miejsce Msza św. pod przewodnictwem abp. Stanisława Budzika.

Na trasie procesji będą usytuowane ołtarze: na Placu Katedralnym, przy ul. Rynek 8, na ul. Lubartowskiej przy poczcie, na Placu Zamkowym.

Wieczorem pod zamkiem odbędzie się Koncert Chwały.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama